У російської армії недостатньо особового складу і бойової техніки для захоплення Харкова або навіть Сум, не кажучи вже про форсування Дніпра із захопленням Херсона і наступом на Миколаїв та Одесу. Про це заявив військовий оглядач Олександр Коваленко.
Він зазначив, що взяття невеликої за площею Авдіївки вимагало від агресора зосередження значних ресурсів:
- від 60 до 80 (на піку наступу) тисяч солдатів і ще 10 тисяч у резерві;
- понад 450 танків (не менше 100 у резерві);
- понад 1300 бойових бронемашин (понад 200 у резерві);
- близько 1200 одиниць ствольної артилерії;
- до 300 одиниць РСЗВ (до 50 у резерві).
"Для таких міст як Суми і Харків РОВ (російським окупаційним військам - УНІАН) необхідно зосередити на цих напрямках щонайменше 400-500 тис. тіл, із завданням хоча б оточення міста і абсолютно окремою фазою, з окремими ресурсами для міських боїв", - пояснює Коваленко.
За його підрахунками, завдання з форсування Дніпра із захопленням Херсона, Миколаєва та виходом до Одеси потребуватиме щонайменше "мільйонного угруповання". Та й то - за умови, що вдасться уникнути виснажливих міських боїв, зазначає аналітик.
На думку Коваленка, додаткових сил у такій кількості у Росії немає і, ймовірно, не буде.
"Тягнути двомільйонне угруповання їхня мобсистема не здатна. Механізована компонента в такій кількості у РОВ, для виконання таких завдань наразі і зовсім недосяжна", - упевнений він.
Загроза наступу на Харків та інші тилові міста
Як писав УНІАН, у ЗМІ та соцмережах періодично з'являються "лякалки" про те, що росіяни нібито можуть почати або вже готують наступ на північні регіони України. Наприклад, у січні британське видання The Telegraph писало про те, що росіяни готують великий наступ під Харковом.
Приблизно тоді ж голова Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус вирішив налякати українців заявою про те, що Росія нібито здатна в будь-який момент сформувати велике угруповання для наступу на Чернігів.