![Чи можуть католики та православні святкувати Великдень в один день: пояснення церкви](https://thumbor.my.ua/_6vlUnyooyUbdACh7unQ8yCCBKI=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F9e9d72ac379a7d13df25e1970b62506c.jpg)
Чи можуть католики та православні святкувати Великдень в один день: пояснення церкви
Зазначимо, що у 2024 році християни західного обряду святкують Великдень 31 березня, а православні віряни – 5 травня. Причина таких розбіжностей у різній Пасхалії.
Пояснення церкви
Як розповіли у патріархії, Великдень – це свято Воскресіння Хреста. Перший Вселенський Собор 325 року постановив святкувати Великдень у неділю після єврейської Пасхи. Ця традиція диктує, що Великдень припадає на першу неділю після повного місяця, що настає після весняного рівнодення, не раніше 4 квітня (21 березня за старим стилем).
Також у 4 столітті затвердили право, за яким Великдень не повинен святкуватися перед або разом з іудейською Пасхою, щоб уникнути суперечностей з Священним Писанням. Однак на відміну від православних, католики не дотримуються цього правила – тому іноді дати збігаються.
Православні віряни користуються юліанським календарем для обчислення дати Великодня, а католики – григоріанським. Тому віряни західного обряду святкують це свято зазвичай раніше – у період від 21 березня до 25 травня.
Однак іноді Великдень може збігтися для православних та католиків у один день. Таке відбудеться у 2025 та 2028 роках.
Релігійні свята в Україні
- Православна церква України 1 вересня 2023 року перейшла з юліанськогона новоюліанський календар. Це призвело до зміщення ряду свят. Так, наприклад, Різдво українці святкують тепер 25 грудня, а не 7 січня, а Петра та Павла – 29 червня (замість 12 липня).
- Змінилися дати майже всіх церковних свят, проте Великдень і привʼязані до нього події залишаться, як і були. Якщо святкувати за григоріанським календарем, то час від часу Великдень може випадати раніше, ніж іудейська Пасха – цього бути не може.
- Як і раніше, Вознесіння святкується на 40-й день після Великодня, а Трійця – на 50-й день.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)