Правоохоронці Харкова розкрили схему, в якій заступниця директора лікарні видавала фейкові довідки про інвалідність, інформує пресслужба Харківської обласної прокуратури. Зараз їй оголошено про підозру, і триває розслідування з метою встановлення осіб, які незаконно користувалися цими медичними документами.
За даними слідства, жінка вносила фальшиві дані до медичних записів пацієнтів. Наприклад, у березні 2023 року, вона неправдиво заповнила документи про огляд "хворого" для "Направлення на медико-соціальну-експертну комісію (МСЕК)", знаючи, що чоловік не мав жодних медичних обстежень.
"Цей документ став основою для складання комісією КЗОЗ "Обласний центр медико-соціальної експертизи" висновку про призначення чоловіку II групи інвалідності", — повідомляється.
Поліція зазначає, що підозрювана співпрацювала з реєстраторкою медичної обласної МСЕК №4 КЗОЗ "Обласний центр медико-соціальної експертизи", яка приймала клієнтів для оформлення фейкової "групи інвалідності". Вона забезпечувала процес підроблення документів у медичних установах Харківщини за гроші.
Це дозволяло чоловікам ухилитися від мобілізації або виїзду за кордон. Слідство ще триває, і підозрюваній повідомлено про службове підроблення. Наразі встановлюється повний список осіб, які незаконно отримали довідки про інвалідність завдяки цій схемі.
Останні новини України:
Дві паралельні реальності: в день жалоби в Одесі провели гучні вечірки, скандальні відео з'явились в мережі
Мобілізація в Україні: з якого віку вручатимуть повістки з березня
"Все одно доведеться": керівник ТЦК розповів про долю тих, хто не з‘явиться за повісткою