Укус тварини: що робити, щоб не захворіти на сказ
Укус тварини: що робити, щоб не захворіти на сказ

Укус тварини: що робити, щоб не захворіти на сказ

Укус тварини: що робити, щоб не захворіти на сказ

Відповідь дали експерти.

Сказ є небезпечним захворюванням, яке може передатися людині при укусі, пошкодженні шкіри чи ослиненні зараженими тваринами. Фахівці ветеринарної медицини Держпродспоживслужби та приватні ветеринари проводять регулярну вакцинацію тварин від цієї хвороби. У Центрі громадського здоров'я розповіли, як правильно діяли, якщо постраждали від контакту з твариною.

Вкусила тварина: як правильно діяти

В Україні є медзаклади, які надають антирабічну допомогу (травмпункти, хірургічні відділення), де пацієнт може отримати меддопомогу та курс щеплень у разі укусів, подряпин, ослинень тваринами.

У ЦГЗ підкреслили, що у випадку, якщо вас вкусила чи ослинила тварина, треба негайно ретельно промити місце ураження водою з милом упродовж щонайменше 10 хвилин.

«Після промивання й обробки рани накладіть антисептичну пов’язку», – йдеться у повідомленні.

Також необхідно звернутися до лікаря-травматолога або лікаря-хірурга медичного закладу, який надає антирабічну допомогу.

«Якщо у вас немає інформації, де розташований такий заклад, можна звернутися до найближчого травматологічного пункту, звідки за потреби вас направлять до профільних лікарів. Фахівець під час огляду пацієнта має з’ясувати обставини укусу, якщо це домашня тварина, чи вакцинували її проти сказу», – зазначили у ЦГЗ.

Необхідно негайно ввести антирабічну вакцину, якщо у разі укусу сталося пошкодження шкіри чи ослинення людини та наявні відповідні показання.

«Протипоказань до проведення антирабічної вакцинації немає, оскільки призначення є життєво необхідними. Адже сказ смертельний у 100% випадків», – пояснили у ЦГЗ.

Найбільш тяжкими за характером і локалізацією пошкоджень вважаються;

  • рани у ділянку обличчя, шиї, голови, верхніх кінцівок;
  • якщо є множинні або дуже глибокі укуси, ослинення слизових оболонок.

У ЦГЗ додали, що у таких випадках прогноз можливого виникнення та розвитку хвороби є вкрай несприятливим.

«Лікування сказу не існує, у випадку захворювання людина помирає. І лише негайне звернення до лікаря після контакту з твариною врятує ваше життя», – йдеться у повідомленні.

Навесні та влітку на природі активізуються кліщі, які можуть переносити безліч небезпечних захворювань. Нагадаємо, як правильно потрібно видаляти кліща, якщо він вас вкусив.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело матеріала
loader
loader