Іран, Росія і "Талібан" взяли участь у виставці зброї у Катарі – Fox News
Іран, Росія і "Талібан" взяли участь у виставці зброї у Катарі – Fox News

Іран, Росія і "Талібан" взяли участь у виставці зброї у Катарі – Fox News

Цього тижня Іран з’явився на виставці зброї в Катарі, забезпечивши для Тегерану платформу для реклами своїх військових можливостей. Також на заході були помічені представники Росії та Талібану.

Про це пише Fox News. Втім, експерти стверджують, що такі події часто збирають разом досить дивних партнерів.

Водночас Доха продовжує підтверджувати оборонне та стратегічне партнерство зі Сполученими Штатами. Іран став одним з учасників виставки, ворожих до США, що викликало занепокоєння, що Катар міг допомогти ворогам Америки озброїтися.

"Не дивно, що Катар запрошував Іран, Росію та інші країни. Я навіть чув, що Талібан направив на оборонну виставку свою делегацію. Тож багато в чому типово, щоб Катар був відкритим для всіх", – каже Метт Макінніс, старший науковий співробітник Інституту вивчення війни.

На його думку, це, безсумнівно, посилить занепокоєння США та інших партнерів щодо ролі, яку потенційно відіграє Катар у сприянні продажу зброї та розповсюдженні більш досконалих озброєнь, які надходить із таких країн, як Іран та Росія.

Поява цих делегацій була зустрінута з осудом в колах вашингтонських лібералів. Зокрема, Фонд захисту демократії (FDD) назвав небажаною присутність Ірану на виставці та закликав владу США працювати над позбавленням цієї країни такого доступу до будь-яких майбутніх виставок зброї.

Офіційні особи США вже почали говорити про необхідність коригування відносин Америки з Катаром, дорікаючи його владі за те, що вони мають зв'язки з ХАМАСом.

Тим часом видання Al-Monitor повідомило, що виконуючий обов'язки міністра оборони "Талібану" Мавлаві Мохаммад Якуб Муджахід відвідав виставку з наміром зустрітися з представниками міністерства оборони Катару.

Довідка

Міжнародна виставка та конференція морської оборони (DIMDEX) у Досі, присвячена технологіям, можливостям морської та оборонної промисловості, проходила з 4 по 6 березня та включала VIP-делегації з країн усього світу. Згідно з вебсайтом виставки, до складу учасників також входили делегації Росії та Ірану. При цьому Тегеран продемонструвавши деякі нові озброєння - безпілотники, гармати, ракети та радіолокаційні системи, у тому числі безпілотник "Шахед-149", який був представлений у 2021 році.

Як писав OBOZ.UA, стрімкий розвиток Іраном програми збройового урану наближає можливість проведення Ісламською республікою першого ядерного випробування. Вже за рік режим аятол може отримати ядерний потенціал, яким зможе погрожувати не лише сусідам, адже іранці вже мають на озброєнні балістичні носії "Саджіл" дальністю до 2 тис. км.

За теоретичними розрахунками, Іран може отримати високозбагачений уран вже через декілька днів. Про це йдеться в новій спецдоповіді Institute for Science and International Security (ISIS), опублікованій цими днями.

Раніше стало відомо, що запаси збагаченого урану в Ірані у 27 разів перевищують ліміт. На цьому тлі у МАГАТЕ висловили стурбованість ядерною програмою країни.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader