Російські війська завдали двох ударів по Запорізькому району вдень 11 березня. У відповідь Повітряні сили ЗСУ здійснили успішну бойову роботу по ворожому пункту управління.
Досі ускладнено рух для вантажівок на кордоні України та Польщі. Тепер протестувальники та поліцейські почали зупиняли автобуси з України, які прямують до Польщі та назад, а також затримувати пасажирів без пояснення причин.
Що відбулося в Україні та світі за добу 11 березня 2024 року – читайте далі у матеріалі на сайті Факти ICTV.
- Удари по передмістю Запоріжжя
- Виконання рекомендацій Єврокомісії
- Повернення українських дітей з окупації
- Атака ЗСУ по пункту управління РФ
- Ситуація на кордоні з Польщею
- Відновлення авіасполучення в Україні
- Навчання пілотів на літаках F-16
Удари по передмістю Запоріжжя
Вдень у Запоріжжі прогриміли потужні вибухи. В обласній військовій адміністрації повідомили, що російські війська завдали двох ударів по Запорізькому району 11 березня.
Проте там не уточнили, які наслідки, чи відомо про постраждалих та які є руйнування.
Виконання рекомендацій Єврокомісії
Україна виконала всі рекомендації від Європейської комісії, щоб отримати переговорну рамку про майбутнє членство в Євросоюзі.
Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина розповіла, що правоохоронний комітет Верховної Ради вже схвалив останній законодавчий акт, необхідний для завершення виконання рекомендацій ЄС.
Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова зазначила, що наступним важливим кроком стане розгляд та ухвалення переговорної рамки державами – членами ЄС.
Фото: Pexels
Повернення українських дітей з окупації
Україні вдалося повернути родини з п’ятьма дітьми з тимчасово окупованих територій, повідомив очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.
Наймолодшій дитині – всього два роки, а найстарша – це 18-річна сирота.
Атака ЗСУ по пункту управління РФ
Повітряні сили ЗСУ завдали успішного удару по російському пункту управління. Командувач ПС ЗСУ Микола Олещук оприлюднив відео, де зафіксовано кадри бойової роботи українських льотчиків.
Зараз невідомо, де саме Збройні сили України атакували пункт управління окупантів, проте можна побачити, що у небо піднявся дим після удару.
Колаж: Факти ICTV
Ситуація на кордоні з Польщею
Досі значно ускладнено рух вантажних автомобілів на кордоні України та Польщі через протести фермерів. У Державній прикордонній службі повідомили, що поляки не пропускають жодної вантажівки через пункт пропуску Угринів з України.
За інформацією міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова, польські протестувальники та поліцейські зупиняють автобуси з України, які прямують туди та назад, та затримують пасажирів без пояснення причин.
Відновлення авіасполучення в Україні
Україна розпочне офіційні переговори з регуляторами у США та Європейському Союзі, щоб відновити пасажирські авіаперевезення, надати бачення роботи в умовах воєнного стану, оцінку ризиків і підходи.
Міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що у світі небагато аеропортів, куди можуть у будь-який момент прилетіти дрони чи ракети, а Ізраїль є успішним прикладом.
За його словами, на рівні планів є різні сценарії про можливу кількість кількості аеропортів, які можуть теоретично працювати в умовах воєнного стану, але потрібно отримати зворотній зв’язок від регуляторів у США та ЄС.
Літаки в аеропорту Бориспіль. Фото: УНІАН
Навчання пілотів на літаках F-16
Влітку 12 українських пілотів зможуть керувати західними винищувачами F-16 у бойових умовах. Щоправда, ЗСУ отримають лише шість літаків до їхнього повернення, повідомляє видання The New York Times.
Данія, Нідерланди, Норвегія і Бельгія пообіцяли передати Україні 45 літаків F-16. Це близько трьох невеликих ескадрилей, але ЗСУ до того часу не отримають навіть однієї повної, попри швидше навчання наших льотчиків.
У матеріалі звертають увагу на те, що потрібно підготувати фахівців для повного та самостійного обслуговування винищувачів F-16, а доти союзники готові підтримувати Україну, проте на це можуть знадобитися роки.