В Україні кардинально змінилася ситуація на ринку праці: через дефіцит кадрів зарплати значно підняли
В Україні кардинально змінилася ситуація на ринку праці: через дефіцит кадрів зарплати значно підняли

В Україні кардинально змінилася ситуація на ринку праці: через дефіцит кадрів зарплати значно підняли

В Україні через дефіцит кадрів роботодавцям доводиться значно підвищувати розмір зарплат. У результаті професійним працівникам пропонують зарплати розмір яких перевищує 40 тис. грн.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. За даними великого кадрового порталу, середня зарплата в Україні вже досягла рівня 20 тис. грн. Водночас Державна служба статистики, яка показує лише офіційні дані, публікувати інформацію перестала.

Кур'єрам на власному авто і водіям у Києві зараз пропонують зарплату близько 50 тис. грн. Оператор деревообробного верстата може розраховувати на 30 тис. грн, а досвідчений електрик – близько 60 тис. грн. Оператори на виробництві (працюють з обладнанням), згідно з даними оголошень, отримують близько 20-40 тис. грн.

Проте в регіонах ситуація гірша. Якщо компанія, що працює в умовах платоспроможного попиту, заробляє на експорті чи має високу рентабельність, використовує можливості збільшення фонду оплати праці, то невеликий бізнес із низькою дохідністю не може закрити вакансії та вимушено обмежує свою діяльність.

"У нас зараз відкрито 23 вакансії, такого ніколи не було. Зазвичай ми мали, ну, максимум 15 вакансій, і це з вимогами до категорій. Зараз зарплата експедитора у нас на авто компанії – 35 тис. грн ставка і ще різні бонуси. Але все одно ми не можемо знайти людину. Вже вказали в оголошеннях, що можемо взяти студента, ветерана, людину без досвіду, але з посвідченням водія категорії "В" (у нас вантажний фургон), але все одно вакансії не закрито", – розповідає OBOZ.UA співробітниця логістичної компанії.

Дефіцит робочої сили – один із факторів, що стримує відновлення української економіки. Але найбільші проблеми можуть бути попереду.

Як раніше писав OBOZ.UA, з 1 січня також підвищили розмір пенсії. Це стосується тих, чиї виплати прив'язані до мінімалки чи прожиткового мінімуму.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader