Довічні виплати до 50% прожиткового мінімуму: хто з українців має право на такий привілей
Довічні виплати до 50% прожиткового мінімуму: хто з українців має право на такий привілей

Довічні виплати до 50% прожиткового мінімуму: хто з українців має право на такий привілей

Деякі військові з України мають можливість отримувати довічну соціальну допомогу після закінчення військової служби. Розмір цієї допомоги може становити до 50% від мінімального прожиткового рівня для осіб з обмеженими можливостями.

Такі права закріплені у Законі "Про пенсійне забезпечення".

Хто може отримати довічні виплати Згідно з українським законодавством, право на довічне матеріальне забезпечення та соціальні гарантії мають військовослужбовці з інвалідністю першого–третього рівнів, пов'язаною зі службою у військових силах. Розмір таких виплат залежить від рівня інвалідності та мінімального прожиткового рівня:

для інвалідів першого рівня виплачується 50% від мінімального прожиткового рівня для осіб з обмеженими можливостями; для інвалідів другого рівня — 40% від мінімального прожиткового рівня; для інвалідів третього рівня — 30% від мінімального прожиткового рівня. У 2024 році мінімальний прожитковий рівень підвищився до 2 361 гривень.

Учасники Другої світової війни, старші за 85 років, отримують пільги, передбачені для інвалідів першого рівня.

Одноразові виплати особам з інвалідністю Також законодавство передбачає надання військовослужбовцям, які отримали інвалідність під час служби, одноразової фінансової допомоги.

Відповідні виплати надаються в трьох випадках:

у разі, якщо інвалідність виникла від травми, захворювання або поранення, отриманих під час бойових дій, що призвели до втрати працездатності; якщо інвалідність спричинена травмами, захворюваннями або пораненнями, отриманими під час виконання службових обов'язків або в процесі служби; якщо військовий отримав травму, захворювання або поранення під час виконання службових обов'язків, що призвели до часткової втрати працездатності без призначення групи інвалідності, проте ступінь втрати працездатності встановлено не пізніше, ніж через три місяці після його звільнення зі служби. Які зміни готують для ветеранів Раніше Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів повідомив, що довічні пільги для учасників бойових дій пропонують перетворити на дворічну та трирічну фінансову стипендію.

Там зазначили, що зараз нараховується близько мільйона ветеранів війни, і їхня кількість зростає, і після війни українській владі буде важко забезпечити всіх довічними пільгами.

Тим часом фінансова стипендія буде залежати від посади військового, терміну служби та кількості виконаних бойових завдань.

"Є серйозна проблема з довічними пільгами учасників бойових дій, які колись були передбачені політиками в чинному законодавстві без урахування можливостей державного бюджету. Деякі з цих пільг не працюють. Навіть у мирний час таке велике число пільг державний бюджет не здатний компенсувати", - вважають у відповідному комітеті Верховної Ради України.

Останні новини України:

Українці можуть отримати фінансову підтримку для себе та дітей: як це зробити

Українцям можуть підвищити пенсію на 51%: необхідно зробити важливий крок

Виплати 24 тисяч і більше: хто в Україні може розраховувати на такі кошти

Теги за темою
Гроші військові виплати
Джерело матеріала
loader
loader