Пашинян підтвердив, що Вірменія розглядає вихід із ОДКБ
Пашинян підтвердив, що Вірменія розглядає вихід із ОДКБ

Пашинян підтвердив, що Вірменія розглядає вихід із ОДКБ

Пашинян підтвердив, що Вірменія розглядає вихід із ОДКБ

Раніше у Вірменії відзначали, що не бачать переваг у присутності військ РФ на своїй території.

Прем'єр-міністр Нікол Пашинян розглядає можливість виходу Вірменії з Організації Договору про колективну безпеку на чолі з Росією, якщо об’єднання не виконає своїх зобов’язань перед країною.

Про це він розповів під час пресконференції.

«Ми зараз просимо, очікуємо, а також вимагаємо від наших партнерів відповісти на питання: яка зона відповідальності ОДКБ у Вірменії», – сказав Пашинян.

Вірменія тривалий час покладалася на Росію як на великого союзника, але після того, як війська Азербайджану відвоювали Карабах, а ОДКБ, в яку також входять Білорусь, Казахстан, Киргизстан, РФ та Таджикистан, не надала підтримку після запиту Пашиняна, постало питання про доцільність такого партнерства.

Вірменський прем’єр-міністр зазначив, якщо позиція ОДКБ «відповідатиме уявленням», то питання вирішиться, інакше Пашинян підтвердив, що країна покине організацію.

Минулого року Пашинян натякав, що думає про вихід з Організації договору про колективну безпеку. Зокрема, коментуючи подальше членство Вірменії в ОДКБ, він заявив, що Єреван буде керуватися національними інтересами. Також, за його словами, ситуація у Карабаху показала, що Росія не змогла виконати союзницьких зобовʼязань перед Вірменією у межах ОДКБ, тому країна не вбачає переваг у продовженні присутності російських військових баз на своїй території.

У лютому 2024-го глава Національних зборів Вірменії Ален Симонян заявив, що його державі, у якої погіршились відносини з Росією, варто замислитися над можливістю стати кандидатом на членство в Європейському союзі.

Вже у березні очільник МЗС Вірменії Арарат Мірзоян підтвердив, що Єреван обговорює можливість приєднання до ЄС. Він наголосив, що влада країни хоче розширити коло союзників не лише у Євросоюзі, але й на Сході, а також поглибити відносини зі США та Індією.

У Єревані побоюються нового збройного конфлікту з Баку. В теперішніх умовах нова війна стала б крахом для Вірменії. Та чи розкриється російська «парасолька безпеки» над цією південнокавказькою країною?

Про те, «Як і чому Вірменія йде від Путіна», читайте в статті Володимира Кравченка.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader