Роботи українських художниць представили на найбільшій артвиставці Туреччини
Роботи українських художниць представили на найбільшій артвиставці Туреччини

Роботи українських художниць представили на найбільшій артвиставці Туреччини

Український стенд було представлено на ARTAnkara Contemporary Art Fair, яка є однією з головних щорічних мистецьких подій Туреччини. 

Цьогоріч свої роботи представили українські художниці - представниці української діаспори з Анкари та Стамбула, повідомляє кореспондентка Укрінформу.

«На ArtAnkara представляю дві свої роботи. Перша робота присвячена подіям, які відбулися з підривом Каховської ГЕС минулого року. Моя рідна країна проживає дуже важкі часи і я хотіла розповісти про те, що відчуваю зсередини. Важко знайти емоції, коли важко тримати пензля і твої рідні знаходяться в Україні. Але ми маємо працювати, давати нові меседжі про те, що відбувається в нашій країні», – сказала в коментарі агентству художниця Тетяна Мюсевітоглу, яка робом з Херсона, нині проживає в Стамбулі.

Роботи українських художниць представили на найбільшій артвиставці Туреччини - Фото 1

Трагедію Херсонщини з підривом російськими військами Каховської ГЕС художниця зобразила на автопортреті. Для неї це особиста трагедія та глибокі переживання, бо її батько є очевидцем катастрофи, спричиненої підривом гідроелектростанції, й досі залишається в Херсоні.

Це одна робота художниці – інсталяція «Тіні», присвячена жертвам російського обстрілу залізничного вокзалу в Краматорську у травні 2022 року.

Роботи українських художниць представили на найбільшій артвиставці Туреччини - Фото 2

«Чотири тисячі цивільних чекали на потяг, тікаючи від війни. Одна російська ракета забрала життя 50 людей. Ці фігури - не вигадані, це реальні люди, які там загинули, їхні історії й навіть пози відтворені в цій роботі. Робота виконана на автосклі. Це символічно, бо під час бомбардувань люди часто гинуть не від уламків ракет, а від уламків скла. Як кажуть, що від них залишилися лише тіні. Ці тіні можна побачити на моїй інсталяції», – розповіла Тетяна Мюсевітоглу. 

Художниця та мисткиня Ольга Графова Ділек, яка живе та працює в Анкарі 28 років.  

«Цього року ArtAnkara відбувається вдесяте, але найбільше мені запам'яталася виставка 2022 року. Я мала брати в ній участь, але після початку війни я не мала жодних сил і бажання (ArtAnkara 2022 проходила 10-13 березня - ред.), але все вже було організовано і я вирішила все ж таки брати участь, аби розповідати усім, що сталося. Ви навіть не уявляєте, скільки підтримки я тоді отримала від громадян Туреччини та інших країн. Я навіть не очікувала на такий рівень емпатії та бажання допомогти», – розповіла Укрінформу Ольга Графова Ділек.

Роботи українських художниць представили на найбільшій артвиставці Туреччини - Фото 3

За її словами, попри «сіру палітру» настроїв через війну, художниця малює в яскравих кольорах як символ надії, сподівання на перемогу та мир. 

«Дуже хотіла представити на цій виставці одну з моїх робіт, створену в 2016 році. Вона дуже символічна. На ній видно образ жінки, на плечі якої сидить білий голуб. Жінка символізує Україну, нас усіх, а білий голуб – символ миру. Дуже хочеться, щоб він сів на наше «плече», залишався з нами й вже більше ніколи і нікуди не летів», – пояснила Ольга Графова Ділек.

Роботи українських художниць представили на найбільшій артвиставці Туреччини - Фото 4

Український стенд на виставці ArtAnkara представлений за сприяння посольства України в Туреччині.

«Представлені цього року на ArtAnkara роботи українських художниць передають весь біль та страждання, боротьбу та надії українців, віру в перемогу. Ми раді, що у нас є такі таланти, що ми під час війни Росії проти України та складних випробувань показуємо, що ми живемо, творимо, створюємо наміри на майбутнє з тим, щоб Україна після завершення війни, після нашої перемоги показала світу всі свої багатства, творчість саме через роботи наших художників», – сказав у коментарі агентству посол України в Туреччині Василь Боднар.

Роботи українських художниць представили на найбільшій артвиставці Туреччини - Фото 5

Усі кошти, виручені від продажу картин, будуть відправлені на благодійність, зокрема на закупівлю обладнання для лікарні в Херсоні.

Як повідомляв Укрінформ, 2023 року на виставці в Анкарі було представлено проєкти «ЦеГлинаАрт» за участі та під кураторством української художниці-керамістки Олесі Дворак-Галік та «Транзитні покоління» під кураторством мистецтвознавці Катерини Рай. 

Теги за темою
Туреччина
Джерело матеріала
loader
loader