Американці планують на австралійській військовій базі відкрити перший за межами США завод, який вироблятиме ракети, що відіграють вирішальну роль у розв’язаній Росією війні проти України. Йдеться про керовані снаряди GMLRS калібру 227 мм, які запускаються із реактивних артилерійських систем M142 HIMARS.
Про це повідомляє видання The Wall Street Journal. Журналісти наголосили, що Білий дім прагне створити в союзних країнах кілька ліній із виробництва критично необхідної зброї також і з огляду на зростаючу конкуренцію з Китаєм і Росією.
"Швидке споживання боєприпасів в Україні та на Близькому Сході – від ракет до артилерійських снарядів – обмежило можливості промислової бази США задовольняти попит і поповнювати виснажені запаси", – йдеться в публікації.
За словами співрозмовників видання, спроба побудувати завод саме в Австралії дає змогу поглянути на те, як збройова стратегія Вашингтона може розгорнутися по всьому світу, а також на труднощі, з якими стикаються США та їхні союзники під час нарощування виробництва боєприпасів.
У цьому контексті мається на увазі й проблема стратегічної конкуренції Штатів із Китаєм і Росією. Офіційні особи США кажуть, що вони задоволені темпом і швидкістю зусиль австралійської сторони.
"З огляду на зростаючу конкуренцію, високоточні боєприпаси, такі як GMLRS і PrSM, набувають дедалі більшого значення. Вкрай важливо, щоб у нас були гарячі виробничі лінії, щоб постачати їх у великих масштабах", – заявив представник Пентагону Джефф Юргенсен.
За словами австралійських чиновників, перша партія з приблизно дюжини GMLRS австралійської збірки буде випробувана до кінця наступного року. А до кінця десятиліття Австралія має намір виробляти тисячі ракет щорічно.
Зазначається, що спочатку GMLRS складатиметься з імпортних компонентів, проте пізніше Канберра хоче зосередитися на виробництві ключових деталей ракет усередині країни, включно з ракетними двигунами і боєголовками. Також у якийсь момент можуть бути зроблені й інші типи ракет.
Проте, як пише WSJ, знайти кваліфіковану робочу силу може виявитися непростим завданням, враховуючи, що в Австралії вже спостерігається нестача інженерів. Не менш складним завданням може стати й розробка нових ланцюжків поставок, оскільки деякі системи, як-от ракетні двигуни, вже відчувають дефіцит. Навіть визначення найкращого способу транспортування компонентів ракет за кордон може потребувати практики.
"США та їхнім союзникам необхідно виробити якомога більше боєприпасів і якомога швидше. Виробнича потужність під час конфлікту також може мати значення, а це означає, що чим більше виробничих майданчиків, тим краще", – заявив ексспівробітник Пентагону Зак Купер.
Як повідомляв OBOZ.UA, восени 2023 року США оголосили про надання нового пакета військової допомоги Україні на $150 млн. Серед іншого, до нього увійшли додаткові ракети GMLRS для HIMARS і боєприпаси для зенітного ракетного комплексу NASAMS.
Західними ракетою GMLRS воїни ЗСУ знищили російський ЗРК "Тор" вартістю близько $25 млн. Ураження відбулося торік у жовтні в районі тимчасово окупованої Каховки на Херсонщині.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!