Команда водолазів, яка працювала на глибині від 20 до 47 метрів, виявила десять затонулих кораблів, що перевозили вантажі з Африки, Малої Азії, Італії та Іспанії.
Під час обстеження морської акваторії навколо грецького острова Касос група вчених виявила десять затонулих кораблів та інші важливі стародавні артефакти. Про це Arkeonews.
Під час археологічних досліджень, які розпочалися у 2019 році, команда дайверів та науковців з Національного грецького дослідницького фонду обстежила дно Карпатського моря, яке омиває острів.
На глибині від 20 до 47 метрів вони виявили низку унікальних знахідок, серед яких:
- іспанська амфора Dressel 20 з печаткою на ручці, датована 150-170 роками нашої ери;
- посудини для пиття;
- фляги terra sigillata, які належать до римського періоду африканського походження;
- кам’яний якір архаїчного періоду.
Одночасно вперше було проведено картографування та батиметрію рифу Касос-Карпатос і району Карпатолімніон за допомогою гідролокатора бокового огляду.
Завдяки цьому вчені знайшли залишки дерев’яного човна з металевими елементами довжиною приблизно 25-30 метрів, який, ймовірно, зазнав аварії під час Другої світової війни.
Загалом дослідники знайшли десять затонулих кораблів, що перевозили вантажі з Африки, Малої Азії, Італії та Іспанії.
Також під час досліджень були виявлені знахідки, що датуються доісторичним періодом (3000 р. до н.е.), класичним періодом (460 р. до н.е.), елліністичним періодом (100 р. до н.е. – 100 р. н.е.), римським періодом (200 р. до н.е. – 300 р. н.е.), візантійським періодом (800 – 900 р. н.е.), а також знахідки середньовічного та османського періодів.
Зазначається, що під час дослідження вчені зробили понад 20 тисяч підводних зображень.
Раніше повідомлялося, що в Туреччині археологи знайшли найдавніші з відомих доказів перфорації тіла у скелетах, що датуються 11 тис роками.