Великий піст: скільки триває і що не можна їсти вірянам
Великий піст: скільки триває і що не можна їсти вірянам

Великий піст: скільки триває і що не можна їсти вірянам

18 березня 2024 року розпочинається найсуворіший і найтриваліший піст у році для православних християн. Для вірян – це буде час для духовного очищення, покаяння та молитви.

OBOZ.UA підготував матеріал про те, як потрібно поводитись під час Великого посту та що не можна вживати в їжу. Читайте далі, щоб дізнатися більше про один із найважливіших періодів для духовного очищення.

Дата Великого посту не фіксована. Цього року вона припадає на 18 березня.

Піст триватиме 48 днів і закінчиться 4 травня, напередодні Великодня.

Піст поділяється на декілька частин:

  • Свята Чотиридесятниця;
  • Лазарева субота;
  • Вхід Господній в Єрусалим (Вербна неділя);
  • Страсний тиждень.

Правила Великого посту

Великий піст – це час для духовного зростання, самопізнання та зміцнення віри. Це можливість позбутися шкідливих звичок, покращити своє здоров'я та налагодити стосунки з близькими.

В цей період потрібно більше молитися, відвідувати храм, каятися та робити якомога більше добрих справ. Також потрібно слідкувати за тим, щоб ваші думки були добрими, позитивними, а також приділяти достатньо уваги і часу своїм близьким.

Великий піст: скільки триває і що не можна їсти вірянам

Заборони Великого посту

Піст є не лише фізичним, а й духовним подвигом, який потребує свідомого підходу та щирого прагнення до самовдосконалення.

Під час нього в жодному разі не можна сваритися, засуджувати когось за вчинки, заздрити та вживати ненормативну лексику. Також потрібно утримуватися від поганих звичок. Заборонено вживати алкоголь, курити, грати в азартні ігри тощо.

Також під час Великого посту розваги та вечірки вважаються недоречними. Не можна мати інтимних стосунків,  укладати шлюб та вінчатися.

Що не можна їсти під час Великого посту?

Під час Великого посту забороняється вживати в їжу м'ясні продукти, рибу, яйця, молоко, а також їсти більш ніж один раз на день.

Свій організм то такого режиму харчування варто готувати завчасно. Різка відмова від звичних продуктів може погано вплинути за ваше самопочуття та здоров’я. Продумайте своє оновлене меню заздалегідь, щоб отримувати поживні речовини, білок, глюкозу тощо, не з продуктів тваринного походження, а з цільнозернових продуктів, горіхів, бобів та овочів чи фруктів.

Раніше OBOZ.UA розповідав про те, коли в Україні святкують Дні матері і батька.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader