Лише сім країн відповідають міжнародним стандартам якості повітря
Лише сім країн відповідають міжнародним стандартам якості повітря

Лише сім країн відповідають міжнародним стандартам якості повітря

Лише сім країн відповідають міжнародним стандартам якості повітря

Навіть у заможних країнах показник якості повітря значно погіршився, а це особливо впливає на здоров’я людей.

Лише сім країн відповідають міжнародним стандартам якості повітря, а смертельне забруднення повітря подекуди погіршується через відновлення економічної діяльності та токсичний вплив диму лісових пожеж, пише The Guardian, посилаючись на дослідження швейцарської організації з контролю якості повітря IQAi.

Зі 134 країн і регіонів, де проводили дослідження, лише сім – Австралія, Естонія, Фінляндія, Гренада, Ісландія, Маврикій і Нова Зеландія – відповідають вимогам Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щодо дрібних часток, які викидаються автомобілями, вантажівками та промисловими підприємствами.

Дослідники зазначають, що попри те, що повітря у світі загалом набагато чистіше, ніж було в ХХ столітті, все ще є місця, де рівень забруднення особливо небезпечний. Згідно зі звітом IQAir, у найбільш забрудненій країні, Пакистані, рівень PM2,5 більш ніж у 14 разів перевищує стандарт ВООЗ, а Індія, Таджикистан і Буркіна-Фасо є наступними за рівнем забруднення країнами.

«Але навіть у заможних країнах, які швидко розвиваються, прогрес у зменшенні забруднення повітря знаходиться під загрозою. Канада, яка протягом тривалого часу вважалася країною з найчистішим повітрям у західному світі, минулого року стала найгіршою за вмістом PM2,5 через рекордні лісові пожежі, які спустошили країну, в результаті чого токсичні спиці поширювалися на всю країну та в США», - зазначає видання.

Тим часом у Китаї минулого року покращення якості повітря було ускладнене відновленням економічної активності після пандемії Covid-19, що спричинило підвищення рівня PM2,5 на 6,5%.

«На жаль, є відкат.  Наука чітко говорить про вплив забруднення повітря, але ми настільки звикли до фонового рівня забруднення, яке занадто високе, щоб бути здоровим. Ми вносимо корективи недостатньо швидко», — заявила виконавчий директор IQAir у Північній Америці Глорі Долфін Хаммес.

Забруднення повітря вбиває приблизно 7 мільйонів людей у всьому світі на рік – більше, ніж СНІД і малярія разом узяті – і цей тягар найбільше відчувається в країнах, що розвиваються, які використовують особливо брудне паливо для опалення, освітлення та приготування їжі в приміщенні.

Найбільш забрудненим міським районом у світі минулого року був Бегусарай в Індії. При цьому в Індії знаходяться чоти найбільш забруднених міста у світі. Однак у більшості країн, що розвиваються, особливо в країнах Африки, відсутні надійні вимірювання якості повітря.

ВООЗ знизила свої рекомендації щодо «безпечних» рівнів PM2,5 у 2021 році до п’яти мікрограмів на кубічний метр, і навіть за цим показником багато країн, наприклад європейські, які значно очистили своє повітря за останні 20 років, не відповідають цьому показнику.

Водночас інше нещодавнє дослідження  американських вчених показало, що безпечного рівня PM2,5 не існує, і навіть найменший вплив пов’язаний із збільшенням кількості госпіталізацій із захворюваннями серця та астмою.

Джерело матеріала
loader
loader