Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«У виставі поєднані сучасний танець, спів наживо, сучасна електронна музика, міф та нинішня реальність. Це дійство-ритуал, яке розповідає, що тіло наше може забрати будь-хто, проте свободу й силу українського духу не зламати», - розповіла авторка вистави та режисерка Юлія Лопата.
За її словами, над втіленням ідеї майже рік працювали разом із київською незалежною командою сучасного танцю PROcontemporary та її засновницею – хореографкою Галиною Пехою. На сцені залучені п'ять танцівниць і вокалістка. В костюмах ручної роботи художниці Асі Сутягіної використані образи української жінки у міфології та орнаменти вишивки декількох регіонів.
Музику написала Олена Шикіна з Краматорська. Композиторка пояснила: «Нам вдалося поєднати танець, фольклорний спів та звучання бандури з електронною музикою, аби допомогти залу візуально сприйняти суть».
Глядачі після перегляду ділились позитивними враженнями, порівнювали виставуіз сеансом медитації. Автори проєкту додали, що йому сприяли німецькі та британські культурні діячі з метою популяризації сучасного мистецтва. Покази відбулися лише у Києві та Хмельницькому, далі команда планує гастролі й іншими містами, вони благодійні - на підтримку війська.
Як повідомляв Укрінформ, в Одесі створили документальну виставу «Попіл мрій» про митців, які зараз перебувають у лавах ЗСУ.