Удари України по російських нафтопереробних заводах (НПЗ) навряд чи зможуть дестабілізувати світовий ринок нафти та нафтопродуктів. Адже якщо російський експорт нафтопродуктів падатиме, то на ринку просто з'явиться більше нафти з Росії. Що потягне ціну на сировину вниз.
Про це розповів директор Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн. Він стверджує: негативного впливу ринку бензину не бцде й тому, що росіяни експортують цей ресурс у невеликих кількостях – оскільки "самі багато його споживають".
"Теоретично можливий підйом цін на дизпальне – це основна експортна позиція рф. Але практика свідчить, що на зміну зростанню швидко приходе падіння, бо ринок наповнюється з альтернативних джерел. Подивіться на європейський ринок природнього газу: після шоку 2022 року сьогодні ціни на газ впали до мінімуму, сезон взагалі пройшли непомітно", – наголосив експерт.
Такий же результат, зазначив він, буде і у разі проблем у Каспійського трубопровідного консорціуму, який транспортує нафту з Казахстану до Новоросійська.
"У світі надлишок цієї сировини. Гадаю, підвищення ціни з початку року з $77 до $86/барр, вже є досить потужним стимулом, щоб нафтові компанії та держави по всьому світі, особливо за межами ОПЕК, почали постачати більше", – констатував Куюн.
США закликали Україну припинити удари по російським НПЗ
Його словами передувало повідомлення британського Financial Times, що США закликали Україну призупинити атаки на об'єкти енергетики РФ. Таке застереження нібито мотивована тим, що удари дронів можуть призвести до підвищення цін на нафту у світі та спровокувати помсту Москви.
Так, один із співрозмовників видання сказав, що Білий дім нібито "все більше розчарований зухвалими атаками українських безпілотників, які вразили нафтопереробні заводи, термінали, депо та сховища по всій західній Росії, завдавши шкоди її нафтовидобувним потужностям". Адже Росія залишається одним із "найважливіших світових експортерів енергії".
Крім того, наголошується, у США також стурбовані тим, що у разі продовження ударів по об'єктах у РФ Москва може у відповідь атакувати енергетичну інфраструктуру. На яку покладається Захід.
Втім, в Офісі президента спростовують цю інформацію. А також наполягають: Україна може "знежирювати" російські інструменти ведення війни, до яких входить і пальне.
"Це фіктивна інформація. Ніхто не буде після двох років повномасштабної війни диктувати Україні умови ведення цієї війни. У рамках міжнародного права Україна може "знежирювати" російські інструменти ведення війни. Паливо є базовим інструментом ведення війни. Україна буде руйнувати паливну інфраструктуру", – сказав радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.
Як повідомляв OBOZ.UA, водночас в американському Інституті вивчення війни дійшли висновку, що серія атак українських БПЛА на НПЗ Росії могли серйозно підірвати їхні потужності. Зокрема, могли бути виведені з ладу до 11% загальних потужностей РФ.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!