Франція і Німеччина досягли "прориву" щодо спільного танкового проєкту — FT
Франція і Німеччина досягли "прориву" щодо спільного танкового проєкту — FT

Франція і Німеччина досягли "прориву" щодо спільного танкового проєкту — FT

Франція і Німеччина досягли "прориву" щодо спільного танкового проєкту — FT

Обидві сторони також досягли домовленості про те, що танкобудівна компанія KNDS, яка очолює проєкт MGCS, створить місцеву філію в Україні.

Німеччина і Франція досягли "прориву" в планах створення спільного танка, що вони назвали ознакою відновлення франко-німецьких зв'язків, які були напружені через розбіжності щодо європейської оборонної політики й озброєнь для України. Це заявив у п'ятницю 22 березня Борис Пісторіус, міністр оборони Німеччини. Він виступав разом зі своїм французьким колегою Себастьяном Лекорню після переговорів у Берліні, зазначає Financial Times.

"Це більше, ніж віха, це історичний момент. Сьогодні ми досягли прориву", — повідомив Борис Пісторіус.

Прорив у переговорах стосується спільного танкового проєкту під назвою "Основна наземна бойова система" (MGCS), яка прийде на зміну існуючим окремим системам двох країн: німецького Leopard і французького Leclerc. MGCS є доповненням до іншого давно обіцяного франко-німецького проєкту у сфері озброєнь — винищувача, відомого як Future Combat Air System (FCAS). Франція очолює проєкт FCAS через свою компанію-виробника винищувачів Dassault Aviation, в той час як Німеччина очолить проєкт MGCS, в якому беруть участь франко-німецька група KNDS і німецька компанія Rheinmetall.

Але прогрес в обох проєктах був дуже повільним через суперечки між урядами двох країн щодо специфікацій систем і того, як порівну розділити роботу. Між підрядниками також виникла напруженість щодо інтелектуальної власності.

Експерти й військові інсайдери скептично ставляться до того, чи побачать проєкти коли-небудь світ, зважаючи на те, що обидва перебувають на ранніх стадіях розробки. Лекорню сказав, що система MGCS — це не просто наступник Leopard і Leclerc, а "технологічний стрибок на ціле покоління вперед", оскільки вона включатиме основний бойовий танк у супроводі роботів, безпілотників і штучного інтелекту. Пісторіус повідомив що, нарешті було досягнуто домовленості про розподіл виробництва 50:50 між німецькими й французькими компаніями, додавши, що 26 квітня він поїде до Парижа для підписання меморандуму про взаєморозуміння щодо першого етапу проєкту.

Міністр оборони Франції також зазначив що, обидві сторони також досягли домовленості про те, що танкобудівна компанія KNDS, яка очолює проєкт MGCS, створить місцеву філію в Україні. Завод вироблятиме запасні частини, навчатиме місцеве населення, а також ремонтуватиме передані Києву системи озброєнь. KNDS — це холдингова компанія, утворена французькою Nexter і німецькою Krauss-Maffei-Wegmann.

Нагадаємо, що Франція та Німеччина підтримали спосіб збільшення виробництва зброї та боєприпасів. Зокрема, ці дві країни приєдналися до ідеї фінансування оборонних проєктів коштом Європейського інвестиційного банку.

Джерело матеріала
loader