Право на такі виплати надається працівникам державних та комунальних установ і закріплене у постанові Кабінету Міністрів України та законі "Про пенсійне забезпечення". Отримати їх можна за умови наявності необхідного страхового стажу: 35 років для чоловіків та 30 років для жінок.
Серед установ, чиї співробітники можуть отримати цю виплату, входять загальноосвітні та військові школи, музичні та художні школи, міжшкільні навчально-виробничі комбінати, дитячі будинки та інші установи, які належать до державної чи комунальної власності.
Важливою умовою отримання виплати є працевлаштування у вказаних установах на посадах, що надають право на пенсію за вислугу років. Крім того, пенсіонер може отримати цю виплату лише у разі, якщо раніше не отримував жодної пенсії. Також передбачена можливість сумування стажу, набутого під час роботи у відповідних установах.
Крім того, у квітні пенсії осіб, які досягли 65-річного віку та мають повний страховий стаж, зростуть завдяки підвищенню мінімальної зарплати. Мінімальна гарантована пенсійна виплата для цієї категорії громадян збільшиться з поточних 2 840 гривень до 3 200 гривень з першого квітня. Згідно з законодавством України, мінімальна пенсія для цієї категорії громадян не може бути нижчою за 40% від мінімальної зарплати, яка також зросте з 1 квітня з 7 100 гривень до 8 000 гривень.
Останні новини України:
Тариф на електроенергію для українців: чого варто очікувати в перший місяць весни
Надання субсидії, українцям пом'якшать умови: в Мінсоці повідомили, кого стосується
"ПриватБанк" блокує картки навіть волонтерів: як збирати донати, щоб не втратити рахунок