"Під одним небом": У Києві представлено українсько-японський мистецький проєкт
"Під одним небом": У Києві представлено українсько-японський мистецький проєкт

"Під одним небом": У Києві представлено українсько-японський мистецький проєкт

"Під одним небом": У Києві представлено українсько-японський мистецький проєкт

    © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © репродукція Василя Артюшенка © репродукція Василя Артюшенка © репродукція Василя Артюшенка © репродукція Василя Артюшенка © репродукція Василя Артюшенка
    "Під одним небом": У Києві представлено українсько-японський мистецький проєкт - Фото 1
    "Під одним небом": У Києві представлено українсько-японський мистецький проєкт - Фото 2
    "Під одним небом": У Києві представлено українсько-японський мистецький проєкт - Фото 3
    "Під одним небом": У Києві представлено українсько-японський мистецький проєкт - Фото 4
    "Під одним небом": У Києві представлено українсько-японський мистецький проєкт - Фото 5
    "Під одним небом": У Києві представлено українсько-японський мистецький проєкт - Фото 6
    "Під одним небом": У Києві представлено українсько-японський мистецький проєкт - Фото 7
    "Під одним небом": У Києві представлено українсько-японський мистецький проєкт - Фото 8
    "Під одним небом": У Києві представлено українсько-японський мистецький проєкт - Фото 9
    "Під одним небом": У Києві представлено українсько-японський мистецький проєкт - Фото 10
    "Під одним небом": У Києві представлено українсько-японський мистецький проєкт - Фото 11

У Національному музеї "Київська картинна галерея" представлено українсько-японський проєкт "Під одним небом". Фотокореспондент ZN.UA Василь Артюшенко показав, як проходить виставка.

"Нещодавно семеро українських митців: Ганна Криволап, Віктор Сидоренко, Олександр Животков, Олеся Джураєва, Ігор Гречаник, Матвій Вайсберг і Ольга Петрова стали учасниками 21-го Міжнародного виставкового конкурсу "Art Beyond Boundaries" (лютий 2024, Токіо) на запрошення Президента Міжнародної асоціації  SUMI - сенсея Тоші Кобаяші. Українська тема виразно зазвучала (серед творів із 36 країн) в експозиції Національного центру мистецтв у Токіо.

Присутністю представників українського мистецтва в  межах Міжнародного фестивалю-конкурсу в Токіо, художники, в першу чергу, зобов'язані ініціативі японської галеристки та культурологині Фуе Катаяма. Культурні та гуманітарні Зв'язки пані Фуе з Україною сягають часів Чорнобильської катастрофи. Саме тоді вона з чоловіком Мічіо Катаяма заснували фонд допомоги Україні. Їхня діяльність була напрочуд активною та результативною.  На початку 2000-х років пані Фуе проклала дорогу до Києва знаменитому майстру каліграфії – сенсею -Рюсекі Морімото ( 2004, 2005 роки). У 2011 році за її ініціативи в Японії було видано альбом творів Іоана Георга Пінзеля з великою статею мистецтвознавця-подвижника Бориса Возницького. Небайдужа до культури України та до страждань нашого народу в цій війні, невгамовна Фуе-сан і зараз не залишилася осторонь нашої біди. Задумана нею українсько-японська акція розгорнулася у масштабну мистецьку подію в Осака, Токіо, у Кіото та в галереї Фуе, що у містечку Хіраката. Зокрема, нею було прокладено шлях українським митцям на престижний конкурс. У містах пройшли наукові конференції з української тематики.

До ініціативи Фуе долучилося товариство "Японія – країни Євразії" Кінооператор Кацуо Катзура зробив фільм про представників українського мистецтва. Присутня на культурних подіях, присвячених Україні, інтелігенція Токіо, Осака та Кіото нині активно розповсюджує інформацію про Україну. Вона шириться Японією та стає моральною, а також і матеріальною підтримкою нашій державі в її боротьбі за територіальну цілісність і демократію", – розповіла куратор виставки Ольга Петрова.  

Джерело матеріала
loader
loader