Виробництво олії зупинилося: європейському заводу не вистачає соняшнику з України
Виробництво олії зупинилося: європейському заводу не вистачає соняшнику з України

Виробництво олії зупинилося: європейському заводу не вистачає соняшнику з України

Один з найбільших у Молдові виробників олії – компанія Floarea Soarelui – призупинив роботу через брак насіння соняшника. Зокрема, українського.

Про це повідомляє Mold-Street. Зазначається: за словами директорки Floarea Soarelui Стели Островецької, підприємство спробувало у січні 2024 року отримати право на імпорт насіння з України, "але спеціалізована комісія Мінсільгоспу не видала ліцензію".

"Комбінат Floarea Soarelui, що випускає соняшникову олію, призупинив свою роботу. Причиною стала нестача насіння соняшнику на місцевому ринку, а також складнощі з його імпортом", – йдеться у повідомленні.

Один із найбільших у Молдові виробників олії призупинив роботу через брак насіння соняшника.

Водночас, наголошується, асоціація "Сила фермерів" стверджує, що насправді на ринку Молдови багато соняшника. Проте, стверджують там, переробники "не хочуть пропонувати реальні ціни".

Самі ж виробники олії з цим незгодні. Та сама Островецька стверджує: запропоновані ціни "перебувають на рівні Чорноморського регіону".

"Якщо ми платитимемо більше за насіння, то ціна на олію також зросте. А якщо олія буде дорожчою, ми не зможемо експортувати", – резюмувала директорка Floarea Soarelui.

Пропозиція Франції та Польщі по Україні може затягнути війну

Водночас, за словами міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського, вимоги запровадження додаткових обмежень на імпорт сільськогосподарської продукції на європейський ринок, які виставили Україні Франція та Польща, ризикують продовжити розв'язану Росією війну. Адже їхнє впровадження завдасть удару доходам України, що збільшить шанси на те, що війна затягнеться.

Як пояснили аналітики Financial Times, Варшава та Париж докладають зусиль, щоб посилити попередню угоду з Україною, за якою:

  • запроваджуються обмеження на багато видів українського імпорту;
  • сама Україна отримує продовження безмитного режиму торгівлі з ЄС.

При цьому попередня угода про обмеження вже передбачала скорочення українського імпорту на понад 400 млн євро протягом наступного року – "якщо Київ не зможе знайти альтернативні ринки збуту". Проте ухвалення франко-польської пропозиції "зменшить цю суму ще на 800 млн євро".

"За словами міністра сільського господарства України, франко-польське прагнення розширити обмеження на імпорт українських продуктів харчування в ЄС ризикує зробити війну більш тривалою, ніж могло б бути. Сольський зазначив, що додаткові обмеження вдарять по доходах України і "збільшать шанси на те, що війна затягнеться", – йдеться у матеріалі.

Як повідомляв OBOZ.UA, тим часом Угорщина не планує відновлювати заборону на імпорт меду з України – причому навіть попри протести місцевих виробників. Як пояснив міністр сільського господарства країни Іштван Надь, такі односторонні заборони не мають позитивного впливу на місцевий ринок.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader