«Вікі любить пам’ятки»: фото з України – у п'ятірці кращих
«Вікі любить пам’ятки»: фото з України – у п'ятірці кращих

«Вікі любить пам’ятки»: фото з України – у п'ятірці кращих

Світлина Андріївської церкви у Києві посіла четверте місце.

Четверте місце у найбільшому у світі міжнародному фотоконкурсі Wiki Loves Monuments («Вікі любить пам’ятки») за 2023 рік посіла робота з України. У п’ятірці найкращих — світлина Андріївської церкви у Києві Максима Попельнюха. Про це повідомила ГО «Вікімедіа Україна».

Зазначено, що протягом конкурсного періоду, який тривав із вересня по жовтень 2023 року, понад 4700 учасників завантажили майже 220 тисяч світлин пам’яток із 46 країн. Ці роботи завантажені під вільною ліцензією на Вікісховище і їх можна використовувати для ілюстрування статей у Вікіпедії.

Кандидатами на перемогу у конкурсі 2023 року були фіналісти національних етапів країн-учасниць, кожна з яких представила до 10 номінантів міжнародному журі.

25—26 березня організатори міжнародного конкурсу оголосили рейтинг із 25 найкращих світлин, серед них і роботу українського фотографа.

«Фотографія — моє давнє хобі. У мережі викладаю тільки маленьку частину всього відзнятого, тому вирішив надати свої фото Вікіпедії, для того, щоб якомога більше людей у світі побачили, яка неймовірна і мальовнича наша Україна», — розповів автор фото Максим Попельнюх. Цю світлину він зробив 17 листопада 2021 року.

  • Читайте також: Війна руйнує пам’ятки: стали відомі переможці спецномінації міжнародного фотоконкурсу

Автори світлин, що посіли перше — десяте місця, отримають призи міжнародного конкурсу та дипломи, з 11 по 15 місця отримають дипломи, а місця із 16 по 25 — почесну згадку від міжнародного журі як визнання високого місця цих робіт.

Нагадаємо, у 2014 році світлина з України — робота Костянтина Брижниченка із зображенням Святогірського монастиря на Донеччині — перемогла у міжнародному конкурсі. Світлини українських пам’яток потрапляли до топ-25 світлин також у 2016, 2017, 2019 та 2021 роках. Усі фотографії, завантажені на конкурс, можна вільно використовувати за умови вказання авторів і ліцензії.

Фото: Максим Попельнюх / Україна, CC BY SA 4.0

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
фото
Джерело матеріала
loader
loader