Звіт ООН: За зиму росіяни стратили щонайменше 32 українських військовополонених
Звіт ООН: За зиму росіяни стратили щонайменше 32 українських військовополонених

Звіт ООН: За зиму росіяни стратили щонайменше 32 українських військовополонених

Це значно більше, ніж за будь-який з попередніх періодів, резюмували в новій доповіді ООН.

26 березня Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) в доповіді за три місяці зими оприлюднила нові дані про катування українських військовополонених в російському полоні, а також про різке зростання кількості достовірних повідомлень про страти захоплених українських військовополонених, пише сайт ООН.

У доповіді повідомили про інтерв’ю, проведені з 60 нещодавно звільненими українськими військовополоненими. Даніель Белль, голова ММПЛУ заявила, що чи не під час кожного інтерв’ю йшлося про катування російськими військовими та посадовцями: побиття, застосування електричного струму, погрози розстрілу, тривале перебування в незручному положенні та імітації розстрілу, сексуальне насильство. «Більшість військовополонених також згадують про страждання від неспроможності спілкуватись зі своїми родинами, а також відсутність задовільного харчування та медичної допомоги», — додала вона.

Протягом звітного періоду Управління Верховного комісара з прав людини (УВКПЛ) отримало повідомлення про очевидну страту щонайменше 32 нещодавно захоплених українських військовополонених у 12 окремих інцидентах, йдеться в доповіді. УВКПЛ встановилр достовірність трьох випадків, у яких російські військовослужбовці стратили сімох українських військових, які склали зброю. У восьми з повідомлених випадків опубліковані в соцмережах відео страт. Станом на 29 лютого УВКПЛ отримало підтвердження щодо одного з відео. 

Також доповідь ММПЛУ містить інформацію про інтерв'ю з 44 російськими військовополоненими, які перебувають в українському полоні. «Попри відсутність заяв про катування в офіційних місцях інтернування російських військовополонених, деякі з них надали достовірні свідчення про катування та жорстоке поводження в місцях їх тимчасового перебування після евакуації з поля бою», — йдеться в публікації.

Згідно з доповіддю, за три місяці зими внаслідок війни 429 цивільних загинули, а 1375 осіб були поранені. 712-ро з усіх 1804-х постраждали внаслідок обстрілів ракетами та боєприпасами.

Звіт ООН: За зиму росіяни стратили щонайменше 32 українських військовополонених - Фото 1

Вбиті та поранені цивільні внаслідок війни. Дані ООН за зиму

Окремо в доповіді йдеться про обстріли Харкова. У період з 29 грудня 2023 року по 10 лютого 2024 року співробітники УВКПЛ зареєстрували там звуки 84 вибухів. З них 50 припало на січень 2024 року. 

Звіт ООН: За зиму росіяни стратили щонайменше 32 українських військовополонених - Фото 2

Вбиті та поранені цивільні українці від початку повномасштабного вторгення. Дані ООН

У доповіді також йдеться про 767 кримінальних проваджень і 241 вирок (0,4% з них — необвинувальних) у справах про ймовірну співпрацю з окупаційною владою.

Це 38-ма доповідь УВКПЛ про ситуацію з правами людини в Україні.

На титульному фото: Квартира в житловому будинку, який постраждав від ракетного обстрілу Києва у 2024 році. Фото: ММПЛУ / Анастасія Гончарук.

Діаграми: ММПЛУ

Читайте також
Моніторингова місія ООН опублікувала доповідь про порушення прав людини в Криму за 10 років окупації Росією
Омбудсман звернувся до ООН та Червоного Хреста з приводу розстрілу українських полонених в Авдіївці
«Скажімо “Люмос!”»: як молодіжний делегат України в ООН об’єднав зал цитатою з Гаррі Поттера
В ООН «приголомшені» ударом росіян по готелю в Запоріжжі, де зупиняються їхні працівники: «Це була наша база»
В ООН закликали Росію негайно звільнити незаконно ув’язнену громадянську журналістку Данилович
Комісія ООН і надалі досліджуватиме в Україні воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид
МЗС закликало ООН утриматись від «незбалансованих політичних оцінок» щодо ситуації з УПЦ МП
В ООН заявили, що дії держави щодо УПЦ МП можуть мати «дискримінаційний характер»
ООН задокументувала загибель через агресію Росії понад 8 тисяч цивільних в Україні
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги за темою
війна ООН
Джерело матеріала
loader
loader