68 % опитаних переконані, що після закінчення війни Україна відновить свій довоєнний соціально-економічний потенціал, йдеться в результатах загальнонаціонального опитування, проведеного ) упродовж 3—12 березня 2024 року Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології на замовлення медіамережі «Вікно Відновлення» (UA Recovery Window Media Network).
Дослідники опитали face-to-face 2001 людину віком від 18 років, які проживають у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві.
Дослідження показало, що як волонтери до повоєнного відновлення найактивніше готові долучатися респонденти з південних (26 %), східних (22 %) і центральних (19 %) областей. Люди із західних областей частіше за інших виявляли готовність підтримати відновлення фінансово: 22 % (середнє значення серед решти макрорегіонів — 14 %).
19,5 % респондентів готові здобути нову кваліфікацію чи навички, щоб долучитися до проєктів з відбудови країни, показало дослідження. Зазначається, що молодь і люди середнього віку частіше, ніж респонденти 60+, готові долучитися до будь-яких запропонованих в опитуванні активностей з повоєнного відновлення.
Натомість 15 % опитаних українців не бачать себе серед учасників відновлення України після війни, йдеться у висновках ДІФ. 43 % опитаних, яким за 60 років, заявили, що не бачать себе учасниками відновлення країни (середнє значення серед інших вікових груп — 6 %).
Як і в попередніх опитуваннях Фонду, 40 % опитаних розглядатиме як перемогу у війні ситуацію, коли російські війська покинуть усю територію України, а кордони держави будуть відновлені у межах станом на січень 2014 року.
З 2,4 % до 9 % збільшилась частка тих, хто згоден на завершення війни за умов, що нині непідконтрольні території залишаться надалі під окупацією Росії. Найбільша частка респондентів, які обрали цей варіант, проживає у південних областях — 16 %. Це на 7 % більше, ніж середнє значення в інших областях.
Титульне ілюстративне фото: Rodolfo Quirós / Pexels. Графіки: ДІФ
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.