Курс долара у квітні: головні тенденції та ризики
Курс долара у квітні: головні тенденції та ризики

Курс долара у квітні: головні тенденції та ризики

Курс долара у квітні: головні тенденції та ризики

Очікуються суттєві коливання, але без загроз для ринку.

Аналітики вважають, що немає причин для негативних очікувань щодо валютного ринку. Обсяги макрофінансової допомоги дозволяють не перейматися і фінансуванням держбюджету, і стримування валютних коливань. Про це пише УНІАН із посиланням на начальника департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лісовий.

"Нагадаю, що на 2024 рік Україна розраховує отримати до $37 млрд зовнішнього фінансування. Тому напруга, яка часом спостерігалася на валютному ринку, значно спаде: причини для можливого зростання попиту на валюту нівельовані", - сказав експерт.

Однак, на думку експерта, не слід забувати про стратегію Нацбанку на лібералізацію валютного ринку. Адже отримання макрофіну фактично розв'язує йому руки більш вільного регулювання міжбанку.

"Водночас, що стало помітним в останню декаду березня, курсові коридори міжбанку та готівкового ринку майже об'єдналися – це відповідає раніше анонсованій меті на об'єднання валютних курсів", – зазначив банкір.

За прогнозом Лісового, основні курсові показники наступного місяця будуть дуже схожими на березневі, а саме:

  • валютні коридори будуть у межах 39-40 грн/дол. та 42-43,5 грн/євро на міжбанку та 39-40 грн/дол. та 41-43,5 грн/євро на готівковому ринку;
  • поточні курсові зміни на міжбанку не перевищать 0,2 грн., у банках – 0,3-0,5 грн., в обмінних пунктах – 0,5 грн.;
  • різниця між курсами купівлі та продажу також навряд чи зазнає суттєвих змін: у банках - до 0,5-0,6 грн на $1, до 0,8-1 грн на €1, в обмінних пунктах - до 0,6-1 грн на $1, до 1-1,3 грн. на €1;
  • середні тижневі коливання курсів будуть на рівні 1,5-2% (до 0,6 грн до понеділкових курсів, що є курсовою базою на весь тиждень).

Банкір попередив, що у квітні варто очікувати майже щоденні зміни курсів – то у бік зростання, то у зворотному напрямку, але без загрози для ринку. Іншими словами, зміни не виходитимуть за межі прогнозованих коридорів.

"Загалом на ринку спостерігатиметься рівновага між попитом та пропозицією, водночас ми припускаємо, що час від часу на готівковому ринку попит може домінувати, проте це буде минущим, а не системним явищем з поступовим поверненням до балансу", - наголосив він..

 

Джерело матеріала
loader