Виплатять за шість місяців наперед: кому з пенсіонерів може бути надана така послуга
Виплатять за шість місяців наперед: кому з пенсіонерів може бути надана така послуга

Виплатять за шість місяців наперед: кому з пенсіонерів може бути надана така послуга

Громадяни, які тимчасово перебувають за кордоном, мають право на отримання щомісячної української пенсії. Кошти продовжують надходити на їх банківські рахунки.

Якщо пенсіонер виїжджає на постійне місце проживання за кордон, пенсія, яка призначена в Україні, може бути виплачена йому за шість місяців наперед перед від'їздом. Це відбувається за заявою пенсіонера, розраховуючи з моменту зняття з обліку за місцем постійного проживання, зауважує Міністерство соціальної політики.

Необхідно розуміти, що у випадку виїзду пенсіонера на тимчасове проживання за кордон формат виплат може змінитися. Регулювання цього питання відбувається відповідно до міжнародних договорів, укладених Україною з іншими країнами.

Складності можуть виникнути для пенсіонерів, які отримували свої виплати через "Укрпошту". Якщо пенсіонер не отримує свої гроші, його рахунок може бути заморожено до вирішення ситуації, а саме - до особистого звернення громадянина або до офіційного підтвердження його смерті.

Щоб зберегти свої виплати, пенсіонери можуть перевести поштові перекази на банківські рахунки. Для цього їм потрібно звернутися до Пенсійного фонду України та надати такі документи:

електронна копія паспорта громадянина України; ІПН; банківська картка; копія повних реквізитів банківської картки.

Як можуть повернути виплати біженці Деякі пенсіонери здобули статус біженця після виїзду за кордон. Такі особи можуть отримати свої виплати назад, звернувшись до Пенсійного фонду поштою.

Громадянин повинен додати до заяви такі документи:

копію паспорта; документи, що підтверджують отримання тимчасового захисту або статус біженця; документ з підтвердженням реєстрації на місці тимчасового проживання з перекладом на необхідну мову; оригінал документа, що підтверджує, що особа є живою.

Проте всі ці документи мають силу лише у разі їх завірення уповноваженою особою, такою як нотаріус або представник українського консульства.

Джерело: 24tv

Останні новини України:

Тариф на електроенергію для українців: чого варто очікувати в перший місяць весни

Надання субсидії, українцям пом'якшать умови: в Мінсоці повідомили, кого стосується

"ПриватБанк" блокує картки навіть волонтерів: як збирати донати, щоб не втратити рахунок

Теги за темою
Гроші виплати
Джерело матеріала
loader
loader