Українці знову понесли свої гроші в банки: розкрито статистику за депозитами
Українці знову понесли свої гроші в банки: розкрито статистику за депозитами

Українці знову понесли свої гроші в банки: розкрито статистику за депозитами

В Україні за підсумками лютого 2024 року зросла загальна сума депозитів фізичних осіб у банках. На початок березня вона склала 1,2 трл. грн, що на 13,1 млрд грн. більше, ніж місяцем раніше.

Про це повідомили у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Варто відзначити: зростання відбулося після першого зсерпня-2022 зниження суми депозитів, яке було зафіксовано за підсумками січня-2024.

Українці вважають за краще зберігати заощадження у гривні, а не в іноземній валюті. Так, станом на 1 березня 2024 р. із загальної суми вкладів фізичних осіб (зокрема фізичних осіб-підприємців):

  • вклади у національній валюті становили 780,8 млрд грн;
  • вклади в іноземній валюті – 427,3 млрд грн.

Частка ФОП (фізособ-підприємців) у структурі вкладників станом на 1 березня 2024 року склала 3,3%. Загальна сума таких вкладів склала 133,9 млрд грн (тобто 11,1% від загальної суми).

До речі, за прогнозами банкірів, ставки за акційними гривневими депозитами в залежності від терміну розміщення коштів в Україні незабаром можуть досягти 17% річних, що вище за звичайні "розцінки". Втім, такі акції будуть точковими та короткочасними, а от середні відсотки залишаться незмінними : 13,5% річних для депозитів на 3-6 місяців та 12,5-13% для вкладів на строк від 9 місяців до 1 року. Валютні депозити при цьому ставатимуть все менш вигідними.

Нагадаємо, всі банки є учасниками Фонду гарантування вкладів. Станом на 1 березня 2024 року у реєстрі учасників Фонду налічувалося 63 банки.

На час воєнного стану фізичним особам у разі банкрутства банку компенсують повну суму депозиту. Крім того, вклади ФОП підпадають під гарантії Фонду з 1 січня 2017 року.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше Національний банк України (НБУ) знизив облікову ставку із 15 до 14,5%. У НБУ розраховують, що таке послаблення монетарної політики не призведе до відчутного зниження ставок за депозитами, гривневі вклади залишаться вигідними для населення. Кредити можуть подешевшати на 2-3%, прогнозують у банківському секторі.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader