Як підкреслюють в Укргідрометцентрі, хвиля тепла із західного Середземномор'я, яка принесла до нас аномально високі температури повітря останніми днями, захопила ще пил із Сахари.
Мешканці західного регіону могли спостерігати це ще вчора, а сьогодні він пошириться на більшість областей України.
«Небо буде тьмяним», - кажуть в Укргідрометцентрі.
Пилова буря, як попереджають у КМДА, це метеорологічне явище, яке шкідливе для людей із респіраторними захворюваннями, осіб літнього віку та дітей.
У разі погіршення ситуації зі станом повітря мешканцям української столиці, рекомендують закрити вікна, обмежити перебування на вулиці, пити багато води.
«Якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум», - радять у КМДА.
Піщаний пил з Сахари складається переважно з найдрібніших мінеральних частинок. Червонувато-жовтий колір мас вказує на те, що основними компонентами пилу є залізовмісні мінерали. Маси також містять багато мікроелементів, таких як фосфор, магній та кальцій.
Зазначимо, що пісок із Сахари випадає у Європі майже щороку. Це явище відбивається на погоді: вдень зазвичай ясне небо вкривається тонким шаром пилу. Він спричиняє утворення високих хмар та забарвлює небокрай у жовтувато-блакитний, іноді навіть помаранчевий кольори.
Щороку до Центральної Європи потрапляє близько 60 тисяч тонн піску із Сахари.
Чим сильніший потік повітряних мас із Сахари, тим більше пилу сягає Центральної Європи.
Останні новини України:
Як швидко очистити пластик в салоні авто: покрокові поради.
Держекоінспекція закликала до уважності: призводить до трагічних наслідків.
Як часто потрібно прати ковдру: важливі поради для чистоти дому.