Про це директор науково-дослідного відділу національного природоохоронного парку «Тузлівські лімани», доктор біологічних наук Іван Русев повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.
За його словами, “серед виявлених є і контужені тварини з симптомами ураження сонарами. Причому, багато серед загиблих, дельфіни - виду білобочка”.
“До наших одеських берегів і берегів Болгарії також викинуло азовок, загиблих від війни у окупованих росіянами водах Чорного моря, яких течія прибила до берегів. І це є підтвердженням того факту, що активність ворожих субмарин і надводних човнів у тій частині Чорного моря біля Криму, Новоросійська - є головним фактором продовження загибелі рідкісних чорноморських китоподібних”, - заявив Русев.
Він зауважив, що раніше, до початку війни, викиди дельфінів на берег у березні були дуже рідкісним явищем. А зараз, під час війни і впливу військового фактору російських загарбників, які напали на Україну, по оцінках дослідників, з урахуванням того факту, що море викидає тільки 5% загиблих тіл, реальна кількість - вже декілька тисяч тварин.
Як повідомлялось, через дії ворожих гідролокаторів у Чорному морі вже загинули до 50 тисяч китоподібних.
Фото: Іван Русев/Фейсбук