Пенсіонери, які впродовж 10 днів після працевлаштування не сповістили про це Пенсійний фонд (ПФУ), після перевірки будуть змушені повернути частину виплати в бюджет. Справа в тому, що пенсіонери, які працюють, не мають право на частину доплат. Тож після працевлаштування мають повідомити про це ПФУ, щоб ті врахували цей факт при розрахунку загального розміру пенсії.
Щоб уникнути такої ситуації, ті, хто отримують пенсію та планують працювати далі або займатися підприємницькою діяльністю, мають вчасно повідомити про це Пенсійний фонд. Згідно з Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", після працевлаштування пенсіонер зобов’язаний повідомити ПФУ протягом 10 днів.
Це можна зробити, звернувшись до ПФУ особисто та подавши відповідну заяву, або зробити це дистанційно через особистий кабінет веб-порталу електронних послуг ПФУ з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
Якщо пенсіонер не сповістить Пенсійний фонд про своє працевлаштування або початку підприємницької діяльності, інформацію про це все одно виявлять працівники фонду під час перевірки даних у державних реєстрах загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також серед юридичних та фізичних осіб-підприємців. У разі виявлення порушень пенсіонеру доведеться повернути виплачені пенсійні кошти. Якщо він відмовиться це зробити, Пенсійний фонд може вирішити утримати до 20% переплати з подальших пенсійних виплат.
Кому ще доведеться повернути частину пенсій
Кожен рік у рамках перевірки (верифікації) частина пенсіонерів залишається без виплат. Наприклад, якщо виявиться, що пенсіонер надовго виїжджав за кордон, приховував додатковий дохід або фальсифікував документи, то він може втратити право на отримання пенсії відповідно до закону про "Обов'язкове загальнодержавне пенсійне страхування".
Причини, з яких можуть забрати пенсію:помилка у прізвищі:
- отримання виплат за фальшивими документами;
- проживання за кордоном на певний період;
- неотримання виплат протягом 6 місяців;
- зміна місця проживання як переселенець.
Тому, якщо ви влаштувалися на роботу, змінили місце проживання або проживаєте за кордоном певний період обов’язково повідомте про це ПФУ, щоб потім не довелося віддавати частину пенсії державі.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, пенсіонери з числа внутрішньо переміщених осіб, яких було взято на облік до 24 лютого 2022 року, повинні пройти фізичну перевірку осіб в Ощадбанку чи ПФУ, один із способів проходження ідентифікації – відеоконференцзв'язок.Якщо відеоідентифікація не буде проведена, виплати можуть бути призупинені.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!