У Китаї створили найдовговічніший плазмотрон для різання металів: може працювати кілька років
У Китаї створили найдовговічніший плазмотрон для різання металів: може працювати кілька років

У Китаї створили найдовговічніший плазмотрон для різання металів: може працювати кілька років

Зазвичай плазмотрони можуть працювати кілька десятків годин.

Вчені з Китайської академії наук повідомили про те, що вони змогли продовжити термін служби плазмотрона або плазмового пальника, який тепер може замість кількох десятків годин працювати кілька років. Вчені вважають, що вони створили найдовговічніший плазмотрон у світі, пише Interesting Engineering.

Плазмотрон — це пристрій, який створює постійний потік четвертого агрегатного стану речовини, тобто плазми. У цьому стані речовина нагрівається до дуже високої температури, електрони відриваються і виходить іонізований газ. Плазму можна використовувати для точного різання електропровідних матеріалів, але також плазмотрони використовують і для інших цілей.

Зазвичай у плазмотронах використовують інертні гази, такі як гелій, неон і аргон. Аргон, змішаний з воднем, є найпоширенішою сумішшю, оскільки вона дешевша і за допомогою такої плазми можна здійснити найточніше різання матеріалів.

У процесі різання плазмотрон утворює дугу з матеріалом, що розрізається. Ця дуга звужується мідним соплом з тонким отвором. Він сприяє збільшенню температури і швидкості виходу плазми. Температура плазми в плазмотроні може досягати 20 тисяч градусів Цельсія.

На відміну від різання киснем, плазмове різання не окислює оброблюваний метал. Таким чином, плазмотрони використовують для обробки нержавіючої сталі, чавуну, алюмінію і сплавів кольорових металів.

Але під час роботи катод плазмотрона виснажується і його необхідно поповнювати. Це обмежує термін служби пристрою і збільшує витрати на технічне обслуговування. Китайські вчені знайшли рішення цієї проблеми. Вони розробили систему безперервного живлення катода, що дає змогу швидко поповнювати зношені катоди, не зупиняючи роботу плазмотрона.

Зазвичай плазмотрони працюють до 160 годин, але за постійного живлення катода пристрій може працювати протягом кількох років, заявляють китайські вчені. Це підвищує його ефективність і знижує витрати на технічне обслуговування. Автори розробки вважають, що вони створили найдовговічніший плазмотрон у світі.

Джерело матеріала
loader