Вибори в США: Байден і Трамп перемогли на праймеріз своїх партій у ще чотирьох штатах
Вибори в США: Байден і Трамп перемогли на праймеріз своїх партій у ще чотирьох штатах

Вибори в США: Байден і Трамп перемогли на праймеріз своїх партій у ще чотирьох штатах

Вибори в США: Байден і Трамп перемогли на праймеріз своїх партій у ще чотирьох штатах

І Байден, і Трамп уже фактично закріпили за собою номінації як кандидати в президенти від своїх партій, тому праймеріз не викликають інтриги.

Виборці у ще чотирьох штатах США у вівторок, 2 квітня, визначилися з кандидатами в президенти від своїх партій, що є значною мірою символічним голосуванням тепер, коли і чинний американський президент Джо Байден, і колишній лідер Дональд Трамп уже закріпили за собою номінації від демократів та республіканців, повідомляє AP.

Байден і Трамп легко перемогли на праймеріз у Род-Айленді, Коннектикуті, Нью-Йорку та Вісконсині, отримавши ще більше делегатів на партійних з'їздах цього літа.

Їхні перемоги, хоча й не стали несподіванкою, тим не менш, дають підказки про ентузіазм серед виборців щодо майбутнього реваншу в листопаді. Байден зіштовхнувся з опозицією з боку активістів, які закликають демократів голосувати проти нього, критикуючи ставлення до війни між Ізраїлем і ХАМАС, тим часом деякі республіканські критики Трампа все ще голосують за його суперників, які вже вибули з виборчих перегонів.

Графа “не визначився” в бюлетенях у Род-Айленді та Коннектикуті отримала таку ж частку голосів демократів, як і раніше на первинних виборах у Міннесоті та Мічигані, коли вона набрала 19% і 13% відповідно.

Зокрема, результати голосування у Вісконсині, який може стати ключовим полем битви в листопаді, дадуть уявлення про частку республіканців, які все ще не на боці Трампа, і про те, скільки демократів розчаровані Байденом.

Трамп і Байден переключили увагу на загальні вибори після того, як суперниця Трампа Ніккі Гейлі вибула з боротьби за номінацію від Республіканської партії. Минулого місяця Байден відвідав усі головні виборчі штаби після виступу з промовою "Про стан справ у країні".

Байден і Національний комітет Демократичної партії випередили Трампа і республіканців у зборі коштів на виборчу кампанію. Минулого тижня Байден встановив рекорд за один захід, зібравши 26 мільйонів доларів на благодійному вечорі, в якому також взяли участь його попередники-демократи Барак Обама та Білл Клінтон.

Трамп прагне перевершити свого суперника, організувавши збір коштів у Флориді на вихідних, сподіваючись отримати 33 мільйони доларів.

На тлі того, що Байден і Трамп уже зафіксували номінації від своїх партій, явка виборців була в'ялою в Род-Айленді, де лише 4% громадян, які мають право голосу, проголосували до 17:00, і ця цифра включає особисте голосування у вівторок, а також поштою та дострокове голосування.

В'ялим було голосування і в Коннектикуті. Державний секретар штату Стефані Томас заявила, що явка в деяких громадах на 11 годину ранку становила лише 1-2%, тоді як у Стемфорді, одному з найбільших міст штату, вона досягла 4%. 

"Те, що ми чули від людей на місцях протягом останніх кількох тижнів, - це те, що це не конкурентні праймеріз", - сказала вона.

Офіційно кандидати у президенти США будуть оголошені на з'їздах обох партій улітку. Самі президентські вибори призначені на 5 листопада — очікується реванш Байдена і Трампа.

Нещодавно опитування Harvard CAPS-Harris показало, що Трамп випереджає Байдена лише на два відсоткові пункти в гіпотетичному виборчому двобої, тоді як близько 9% виборців не визначилися. Хоча республіканець все ще має перевагу, вона менша, ніж показували опитування в лютому, коли Трамп випереджав Байдена на шість відсоткових пунктів.

Аналітик Петро Герасименко у своїй статті розмірковував, хто кращий для України — Байден чи Трамп.

Джерело матеріала
loader
loader