Іран не зацікавлений у масштабному конфлікті з Ізраїлем, попри ескалацію, — генерал США
Іран не зацікавлений у масштабному конфлікті з Ізраїлем, попри ескалацію, — генерал США

Іран не зацікавлений у масштабному конфлікті з Ізраїлем, попри ескалацію, — генерал США

Генерал ВПС США Алексус Грінкевич вважає, що іранська сторона поки що не зацікавлена у війні з Ізраїлем, США або з ким-небудь ще. Хоча ситуація може змінитися після початку операції ізраїльських сил у Рафасі.

У зв'язку з атакою 2 квітня на резиденцію біля посольства Ірану в Сирії ЦРУ попередило Ізраїль про можливий напад іранських сил протягом 48 годин. Зі свого боку командувач Центральних військово-повітряних сил США генерал Алексус Грінкевич переконаний, що попри те, що Тегеран продовжує підтримувати своїх прихильників на Близькому Сході, він не прагне до більш масштабної війни. Про це повідомляє Breaking Defense.

"Я продовжую вважати, що іранці не зацікавлені в ширшому регіональному конфлікті. Вони хочуть скористатися кризою, яка існує, але вони не зацікавлені у війні з Ізраїлем, зі Сполученими Штатами або з ким-небудь іще в цей момент", — сказав він.

Водночас генерал зазначив, що нещодавня подія і прийдешні події змушують військових бути напоготові, оскільки Іран заприсягся відповісти й звинуватив США у співучасті. Водночас офіційний представник Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що Штати "взагалі не брали участі" в атаці на резиденцію, унаслідок якої нібито загинули семеро офіцерів КВІР, і не знали про конкретні військові операції Ізраїлю.

Важливо Ефективний удар: в Сирії ліквідовано важливих генералів КВІР

Однак у майбутньому, додав Грінкевич, може статися подія, що призведе до подальшої ескалації напруженості на Близькому Сході, — це обіцяне Ізраїлем вторгнення до палестинського анклаву Рафах у Секторі Газа, де, на думку Єрусалима, залишається остання цитадель ХАМАС, яка має бути знищена.

Генерал ВПС у зв'язку з цим наголосив, що він не має уявлення про деталі планів Ізраїлю щодо Рафаха, і що Вашингтон "не проводить жодних конкретних консультацій на місцях і не допомагає ізраїльським військовим із наведенням на ціль або чимось подібним".

Але якщо відповідні заходи Ірану будуть спрямовані проти інтересів США в регіоні — безпосередньо або, що найімовірніше, через своїх посередників, — це, на думку Грінкевич, порушить тендітну структуру, за якої об'єкти США не зазнавали нападів з боку іранських проксі з моменту загибелі трьох американських солдатів унаслідок удару безпілотника в Йорданії наприкінці січня.

Раніше Фокус переклав статтю Джеймса Ф. Джеффрі, в якій йшлося про те, що армії США не слід виводити війська з Сирії попри нещодавні жертви від ударів. Американським військовим слід визнати, що реальна мета їхнього перебування в регіоні — стримувати Іран.

Джерело матеріала
loader
loader