Франція помітно відстає від інших країн Євросоюзу щодо прийому українських біженців. Стало відомо, у чому причина.
Як передає "Хвиля", про це повідомляє Politico.
Так, за час війни, яку розпочала Росія проти України, багато громадян країни виїхало за кордон. Однак, як свідчить статистика, Франція прийняла менше біженців за інші країни Євросоюзу.
За оцінками Євростату, у європейських країнах свій тимчасовий будинок знайшли 4,3 мільйона українських переселенців.
А от, виходячи з їхньої статистики, яку Франція опублікувала в січні, з України з початку повномасштабного вторгнення переїхали лише 64 720 біженців. Для порівняння, за даними МВС ФРН, у Німеччині вже 1,65 мільйона українців.
Тим часом, за даними Євростату, Польща ухвалила 1 мільйон українців. Статистика Франції також поступається Ірландії, де на 5 мільйонів місцевих жителів припадає понад 100 тисяч жителів України.
Зокрема, у Польщі, країнах Балтії, Чехії, Словаччини та Болгарії на тисячу населення припадає 25 біженців. У Франції ж на 1000 громадян лише 1 вихідець із України.
Як зазначається, частково це пояснюється демографією: із 65 тисяч, яким Франція надала тимчасовий притулок до кінця січня, лише 25% молодше 18 років.
Справа також у тому, що неповнолітні, як уточнили у Євростаті, мають право залишатися у Франції без будь-якого офіційного дозволу, тому їх рідко включають до статистики тимчасових переселенців.
Жерар Садік із НУО La Cimade вважає, що загальна статистика не враховує 30 тисяч українців, які перебувають у Франції.
Це також пояснюється мовною причиною, адже Слов'янські країни приваблюють найбільше українських біженців. Серед іншого згадуються й пояснення про те, що ці країни географічно ближчі до України, фінансова підтримка та наявність діаспори.
"Наскільки я розумію, Франція не відповідає трьом цим вимогам", – пояснила Євгенія Близнюк, гендиректор дослідницької компанії Gradus, яка вивчає досвід України за кордоном.
Вона також зазначила, що Франція знаходиться досить далеко, виплати "значно нижчі", ніж у Німеччині, також тут не було численної української діаспори. Представники правозахисних груп згадують і бюрократію.
Видання також розповіда є історію 50-річної Наталії Хоменко, яка переїхала до Франції з початком повномасштабного вторгнення. Їй було простіше влаштуватись завдяки знанню мови. Проте, на її думку, більше, ніж знання мови, їй допомогли інші українці.
При цьому вона називає Францію країною паперової тяганини, але все ж таки складнощів з оновленням статусу, що потрібно робити кожні півроку, у неї не виникло.
За її словами, боротися з бюрократією допоможуть численні групи на Facebook.
"Допомагають багато приватно-громадських організацій, багато підтримки йде від самих громадян, французів, які відчинили свої двері", - додала вона.
Раніше ми писали, що українці масово переїжджають до Німеччини інших країн ЄС.