Як передає Укрінформ, про це чеський політик сказав під час інтерв’ю DW.
«Загальних дебатів про нашу стратегію щодо Росії не ведуть ні в НАТО, ні в ЄС. Я вважаю це помилкою. Я вважаю, що ми повинні вести такі дебати. Під час такої дискусії потрібно обговорювати і те, як має закінчитися війна в Україні», – сказав Ліпавський.
Очільник зовнішньополітичного відомства Чехіїзазначив, що за відсутності такої стратегії західні партнери мають дотримуватись існуючих принципів, а саме принципів суверенітету і територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів, а також Будапештського меморандуму.
Ліпавський окремо виділив принцип, відповідно до якого держава і народ України повинні мати право голосу при ухваленні рішення про майбутній мир з Росією.
«Найбільшою помилкою, яку ми, Захід або провідні сили, могли б зробити, було б нав’язувати або диктувати Україні будь-яке рішення, не запросивши її до участі у цьому процесі. Вони відчують себе зрадженими, а це не призведе до міцного і справедливого миру та безпеки в Європі», – вважає міністр.
Водночас у відповідь на запитання щодо можливого заморожування війни в Україні Ліпавський відповів, що не схвалює такі пропозиції.
«Мене не тішить, коли я чую про заморожування конфлікту, бо в Україні конфлікт було заморожено з 2014 року, а нинішня війна – це просто продовження замороженого конфлікту, який розпочався у 2014 році. Тож, на мій погляд, це не принесе справедливого і міцного миру на європейському континенті», – заявив глава чеського МЗС.
Згадавши про дії Росії у Криму, Грузії та Придністров’ї, політик вказав, що російська пропаганда вже націлилась на країни Балтії, Польщу і навіть Чехію.
«Тому нам потрібно убезпечити Європу, ЄС, Чехію, а просте прагнення до заморожування безпеки не принесе», – сказав Ліпавський, додавши, що не виключає й інших сценаріїв розвитку подій.
Як повідомлялося, міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок заявила, що заморожування війни між Росією та Україною є неправильним підходом.
Фото: Pirátská strana