Як заговорити українською: 10 лайфхаків та порад
Як заговорити українською: 10 лайфхаків та порад

Як заговорити українською: 10 лайфхаків та порад

З кожним роком все більше українців переходить на українську мову, використовуючи її як на роботі чи в суспільстві, так і для спілкування вдома. Особливо активно ця тенденція почала розвиватися після початку повномасштабного вторгнення. Люди різного віку, які досі розмовляли російською, свідомо відмовляються від мови окупантів та намагаються освоїти державну. Це не завжди дається легко, проте результату можна досягти, якщо задатися метою. Перш за все, варто звернутися до викладача. Репетитор української мови допоможе освоїти ще й граматику, що особливо важливо для людей, які хочуть володіти солов’їною досконально. Але досягнути певного результату можна і самотужки. Полегшити задачу можна за рахунок певних лайфхаків та порад. Ось про них і поговоримо.

Топ-10 лайфхаків та порад, як перейти на українську

Звісно, краще за все вивчати мову разом з викладачем. Так можна швидше досягти результату і детальніше розібратися з певними незрозумілими моментами. Одним з найбільш дієвих інструментів є – занурення в україномовне оточення. Як саме створити такий ефект? Є кілька лайфхаків.

Оточуємо себе українською

Перш за все зверніть увагу що ви чуєте та бачите в побуті. Скоріше за все, інтерфейси девайсів, музика та фільми у вас виявляться на російській мові. Звісно за таких умов перейти на українську буде складніше, тож треба позбутися того, що заважає і максимально оточити себе державною мовою в побуті:

  • налаштувати в смартфоні, ПК чи планшеті інтерфейс українською;
  • слухати пісні українською;
  • дивитися державні канали телебачення;
  • дивитися україномовний контент на YouTube;
  • наліпити стікери з назвами предметів на меблі, електроприлади, різні речі, якими часто користуєтеся та які вас оточують.

Спершу буде незвично і не зрозуміло, але ви швидко звикнете і почнете поступово переймати слова та фрази, запам’ятовувати їх.

Знайомтеся з українською культурою

В такий спосіб, можна значно розширити кругозір та збагатити словарний запас. Ось кілька способів, які допоможуть:

  • ходіть на україномовні вистави та виступи зірок, стендаперів;
  • вибирайте дубляж українською, коли дивитеся зарубіжні шоу та фільми;
  • слухайте українських виконавців, радіо.

До того ж, в такий спосіб можна корисно проводити вільний час та наповнити його цікавим дозвіллям. 

Читайте українською

Серед нас багато любителів літератури, тож можна використати своє хобі задля досягнення результату. Вибирайте книги вітчизняних авторів чи твори зарубіжних в перекладі на українську. Це дійсно дієвий інструмент.

По-перше, так ви відразу тренуєте зорову пам’ять на запам’ятовування правопису та граматики. По-друге, збагатите лексичний запас. По-третє, відкриєте для себе світ української літератури, познайомитеся з творчістю класиків та сучасних авторів.

Соцмережі українською

В соціальних мережах ми проводимо багато вільного часу: спілкуємося, споживаємо контент тощо. Тож можна використовувати їх з ще більшою користю в якості допоміжного інструменту при вивченні української мови. Для цього потрібно: 

  • почати вести профіль українською; 
  • підписатися на україномовні спільноти;
  • дивитися україномовних блогерів.

Такий підхід може бути особливо цікавим, оскільки в людей з різних регіонів відрізняється діалект і можна суттєво збагатити словниковий запас, дізнатися більше про культуру, побут в різних регіонах країни.

Розмовляємо українською

Можна скільки завгодно дивитися фільми та слухати музику українською, добре її розуміти, але спілкуватися без практики буде важко. Тож треба намагатися подолати мовний бар’єр. Спершу буде ніяково, незручно, але поступова практика допоможе повністю перейти на українську у спілкуванні.

Аби перехід був менш стресовим, починайте поступово. Спершу практикуйте звернення в магазинах, транспорті, а потім переходьте на українську на роботі та в сім’ї.

Дотримуйтеся розкладу занять

Неважливо, вивчаєте ви українську самі, чи займаєтеся з репетитором – намагайтеся не пропускати уроків. Регулярна практика допоможе швидше перейти на державну мову.

Попросіть підтримки

Поясніть друзям та рідним, що ви переходите на українську і попросіть у них допомоги. Можливо вони теж захочуть перейти на рідну мову і тоді у вас буде практика спілкування в комфортному середовищі. Ще можна запровадити систему штрафів за використання російських слів. Це можуть бути як виконання побутових задач, так і якість спортивні справи, наприклад, віджимання.

Використовуйте додатки

Сьогодні можна знайти різноманітні програми та застосунки на смартфон для вивчення мови. Знайдіть відповідний додаток, де є українська та виконуйте завдання. Робити це можна навіть в транспорті, поки їдете на роботу чи навчання. Візьміть собі за правило кожного дня проходити хоча б рівень, таким чином ви прискорите прогрес.

Тренінги та курси

Намагайтеся використовувати різноманітні ресурси: шукайте курси, спікінг-клаби, тренінги тощо. Сьогодні для цього є безліч умов, різні сайти, платформи, спільноти тощо. Причому знайти можна навіть безкоштовні ресурси, як, наприклад, від «Прометеус». Також довійтеся, можливо в вашому населеному пункті діють гуртки по вивчення української мови для дорослих, шукайте волонтерські організації, які допоможуть в цьому.

Не очікуйте на миттєвий результат

Не дивлячись на те, що кожному з нас українська мова добре знайома буквально з дитинства, людям, які довгий час спілкувалися російською може бути непросто відразу перейти на державну. Справа в тому, що артикуляційний апарат має звикнути до нових звуків і на це йому потрібен певний час. Ну і звісно, важлива регулярна практика. 

Як ми писали вище – не пропускайте занять та намагайтеся максимально оточити себе українською мовою у повсякденних справах. Бо саме щоденна практика і є тією «магічною кнопкою», яка дозволить зрештою перейти на українську мову в побуті.

Джерело матеріала
loader
loader