Apple дозволила емулятори ретро-ігор в Apple App Store
Apple дозволила емулятори ретро-ігор в Apple App Store

Apple дозволила емулятори ретро-ігор в Apple App Store

Apple оголосила про пом’якшення політики щодо розміщення емуляторів ретро-ігор в Apple App Store по всьому світу. Це відкриває двері для додатків-емуляторів, які вже існують на Android, до екосистеми Apple. При цьому Apple заявила, що заборонятиме програми, які розповсюджують піратські ігри.

Протягом багатьох років Apple підтримувала сувору заборону на емулятори ігор у своєму магазині додатків. Це змушувало власників iPhone використовувати альтернативні методи доступу до бажаного контенту, включаючи джейлбрейк та інші способи обходу обмежень. Це нововведення стає особливо актуальним для користувачів у Європейському Союзі (ЄС), де нещодавно було дозволено використання альтернативних маркетплейсів додатків. Однак нові послаблення в політиці App Store усувають необхідність у таких обхідних рішеннях.

Крім емуляторів, Apple внесла зміни до правил, що стосуються супердодатків, таких як WeChat. У нововведеннях зазначено, що міні-ігри та міні-додатки всередині цих платформ повинні використовувати HTML5. Це ясно демонструє, що вони не можуть бути нативними програмами.

Очевидно, це стало відповіддю Apple на антимонопольний позов, поданий Мін’юстом США, в якому Apple звинувачується в спробі витіснити хмарні програми для потокової передачі ігор та суперпрограми. Тільки недавно Apple почала пускати в App Store хмарні стрімінгові сервіси, такі як Xbox Cloud Gaming та GeForce Now.

На міжнародному рівні здається, що Apple реагує на тиск Європейської комісії. У черговому оновленні правил компанія заявила про дозвіл музичним стрімінговим сервісам в ЄС включати до своїх додатків посилання на альтернативні способи оплати та згадувати інформацію про ціни. Це також поширюється на можливість розробників пропонувати користувачам вказувати свою адресу електронної пошти з метою надсилання їм посилання на свій сайт для придбання цифрового музичного контенту або послуг.

Однак Spotify, незважаючи на ці зміни, продовжує висловлювати невдоволення, вказуючи на те, що Apple планує стягувати комісію за покупки, здійснені через зовнішні посилання. Це суперечить заявам комісара ЄС Маргрете Вестегер (Margrethe Vestager) про те, що Apple має дозволити музичним стрімінговим сервісам вільно взаємодіяти з користувачами. Spotify наголошує, що дотримання закону не є вибірковим та закликає до рішучих дій для забезпечення реального вибору для споживачів.

Джерело матеріала
loader
loader