Розмір пенсії: чому він може бути низьким, попри високу зарплату
Розмір пенсії: чому він може бути низьким, попри високу зарплату

Розмір пенсії: чому він може бути низьким, попри високу зарплату

Розмір пенсії: чому він може бути низьким, попри високу зарплату

Існують певні правила розрахунку пенсії.

Попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та інші соцвиплати. Бувають випадки, коли людина мала високу зарплату, але при виході на пенсію отримує низькі виплати. Видання «На пенсії» розповіли, чому тракторист-машиніст зі стажем 30 років отримує низку пенсію.

Фахівці пояснили, що важливо звернути увагу на саму формулу розрахунку пенсії.

«30 років стажу дають право отримувати пенсію в розмірі 30% від зарплати. В Пенсійному фонді вам врахували зарплату в розмірі 10 260 гривень (до березневої індексації). Тобто при грубому підрахунку ми отримуємо пенсію в розмірі трохи більшу, ніж 3 тисячі гривень. Звісно, є питання і до справедливості розрахунку та індексації цієї зарплати», – йдеться у повідомленні.

При призначенні пенсії за законом враховується вся заробітна плата, починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням, людина має право додатково надати довідку про зарплату за будь-які 60 місяців роботи до вказаної дати.

«Видно, що у 1987-1992 роках у вас подекуди була дійсно непогана зарплата, хоча і не у всіх місяцях. А от у 2000-2009 роках коефіцієнт зарплати суттєво знижується, зарплата за 2000-2003 роки взагалі зарахована нулями – з якихось причин дані про зарплату в цей період відсутні, хоча дані про стаж є», – пояснили фахівці.

Пенсійний фонд у таких випадках може проставити зарплату у відповідних місяцях нулями, що дуже сильно занижує коефіцієнт зарплати.

Тобто виводиться середнє значення між високою старою зарплатою і маленькою новою. Але частину місяців з нулями врахували і це негативно позначилося на кінцевому результаті.

Перерахунок пенсій для понад 10 мільйонів українців розпочався з 1 березня за матеріалами пенсійних справ без додаткових звернень самих пенсіонерів. На скільки і кому підвищили пенсії – читайте у статті журналістки Тетяни Кириленко «Індексація пенсій: кому конкретно надбавлять, скільки й за що» на ZN.UA.

Джерело матеріала
loader
loader