Два регіони на Землі, які розташовані на різних континентах, піддаються найчастіше повторним ударам блискавок.
Незважаючи на наявне припущення про те, що блискавки двічі не б'ють в одне й те саме місце, насправді це не так. Щосекунди в усьому світі реєструють 44 удари блискавок і було б дивно, якби ці електричні розряди з неба потрапляли щоразу в різні місця. Але в деяких регіонах планети це відбувається частіше і автори нового дослідження, опублікованого в журналі JGR Atmospheres, з'ясували де саме, пише ScienceAlert.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
За словами вчених, вони розвінчують давній міф про те, що блискавка не може вдарити двічі в одне й те саме місце, водночас у деяких місцях на Землі, це відбувається більше ніж двічі, і це трапляється щороку.
Учені провели аналіз даних із реєстрацією блискавок із 2012 до 2020 року і виявили два регіони на Землі, де блискавки б'ють дуже часто і багато разів в одне й те саме місце. Цими регіонами виявилися Каталонія на північному сході Іспанії та Барранкабермеха на півночі Колумбії (Південна Америка). Вчені дійшли висновку, що висока активність блискавок, що повторюються, пов'язана з тим, що в цих регіонах розташовані високі гори і високі споруди.
Як показав аналіз, у Каталонії на території розміром 285 на 340 км було зафіксовано 5 млн ударів блискавок, а в Барранкабермеха на території розміром 93 на 97 км — 70 млн ударів блискавок. І в обох регіонах блискавки частіше, ніж в інших місцях потрапляли в одне й те саме місце.
З'ясувалося, що в Каталонії блискавки часто потрапляють у високі будівлі та в гірські вершини в Піренеях, які розташовані на висоті від тисячі до трьох тисяч метрів над рівнем моря. Але на висоті 2400 м було виявлено одразу 148 блискавок, які били кілька разів в одні й ті самі місця. У регіоні Барранкабермеха блискавки найчастіше били багато разів в одну й ту саму точку на висоті лише 175 метрів над рівнем моря, але там розташована місцевість із крутими схилами, на яких розташовані високі будівлі.
Вчені вважають, що місцевості з крутими схилами частіше схильні до повторних ударів блискавок, ніж рівні поверхні.
Як уже писав Фокус, завдяки дослідженню зразків льоду з Антарктиди вчені виявили моторошну правду про колонізацію Америки європейцями. Вони знайшли докази того, що початок колонізації в XV столітті призвів до 56 мільйонів смертей.
Також Фокус писав про те, що таємницю "мумії русалки" розкрито і вчені з'ясували, кому належать останки. За словами дослідників, "русалка", яка виглядала одночасно рибою, мавпою і рептилією, виявилася ще більш дивною, ніж очікувалося.