Непрацюючі кредити: яка політика банків виявилась дієвою
Непрацюючі кредити: яка політика банків виявилась дієвою

Непрацюючі кредити: яка політика банків виявилась дієвою

Непрацюючі кредити: яка політика банків виявилась дієвою

За рік частка таких кредитів в банках скоротилася майже на 1%.

Загалом в Україні зменшується частка та сума проблемних та непрацюючих кредитів. Щодо конкретного банку, то тут все залежить від вибраної політики щодо кредитування та системності її впровадження. Про це розповіла директорка з управління ризиками, член правління Глобус Банку Олена Єрмолова, пише OBOZ.UA

За даними НБУ, частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі на 1 січня 2024 року становила 37,4%, що на 0,8 процентних пункти нижче показника на 1 січня 2023 року. Обсяг таких кредитів за рік скоротився на 9,7 млрд грн – до 422,4 млрд грн.

Зі слів Єрмолової, на частка непрацюючих та проблемних кредитів у банках впливають такі фактори:

  •  Динаміка кредитування. Якщо банк заморозив власні кредитні продукти, то дійсний кредитний портфель хороших кредитів поступово скорочуватиметься і відповідно частка проблемного портфеля зростатиме.
  •  Політика банку у роботі з проблемними кредитами. А саме продаж портфеля проблемних кредитів, їх списання з балансу банку.

"Якщо банк регулярно продає кредити з певними термінами прострочення або списує їх з балансу, відсоток проблемних кредитів зменшуватиметься. Але це не відображатиме дійсний стан справ", – наголосила Єрмолова.

На її думку, найбільш об'єктивні показники рівня та якості проблемних кредитів у тих банків, які не продають кредитні портфелі та не проводять їх списання, при цьому розвивають весь спектр кредитування з пріоритетом надання невеликих за сумою кредитів (споживчі кредити, автокредити, іпотечні). кредити; кредити для малого та середнього бізнесу). Саме у таких фінустановах частка проблемних позичок становить у середньому до 20% від загального кредитного портфеля, що в умовах війни цілком прийнятно, резюмувала банкір.

 

 

Джерело матеріала
loader
loader