Курс долара Україні після здешевлення у вихідні почав повзти вгору. Вранці у вівторок, 9 квітня, доларом у небанківських обмінниках торгують у середньому по 38,67/39,36 грн (купівля/продаж). У продажу це на 7 копійок дорожче, ніж минулої доби.
У банках вартість готівкового долара протягом доби залишається на вчорашньому рівні – 38,85/39,3 грн, свідчать дані профільного порталу. А ось за тиждень долар у банках подешевшав на 10 копійок у купівлі та на 15 у продажу.
Курс євро у покупці не змінився, у продажу додав 5 копійок. На готівковому ринку євро купують за 42,2 грн, а продають за 42,85 грн.
У свою чергу Національний банк України (НБУ) на 9 квітня розрахував офіційну вартість американської валюти на рівні 38,99 грн. Це:
- на 15 копійок вище, ніж у понеділок, 8 квітня;
- на 8 копійок дешевше, ніж було тиждень тому;
- на 35 копійок нижче за історичний рекорд (39,34 грн/дол., було встановлено 27 березня 2024 року).
На чорному ринку, тобто в приватних оголошеннях про купівлю-продаж валюти, курс долара традиційно тримається помітно вище банківського і в купівлі, але нижче у продажу. Так, американську валюту "з рук" 9 квітня пропонують за ціною 39,25/39,35 грн (купівля/продаж), що в середньому на 5-10 копійок дорожче, ніж днем раніше.
У комерційних банках курс долара у продажу коливається у діапазоні 39,25-39,5 грн. Купують долар за 38,15-38,95 грн.
Ці ціни можуть відрізнятися від фактичного курсу в банках. У касах фінустанов можуть виставляти додаткову комісію.
Курс долара в Україні: що буде найближчими днями
В Україні очікується суттєва зміна готівкового долара – причому неоднорідна: зниження у купівлі та підвищення у продажу. У період до 12 квітня курс американської валюти в банках перебуватиме в межах від 38,4 до 39,55 грн, повідомив фінансовий аналітик Олексій Козирєв.
При цьому наголошується: основна частина обмінників та банків продовжить працювати зі спредом (різниця між курсами продажу та купівлі) у межах 20-25 коп. Однак у період 10-11 квітня він може бути розширений до 20-30 копійок – "з огляду на посилення валютних ризиків на міжнародних ринках".
Загалом, зазначає аналітик, незважаючи на затримку американської фінансової та військової допомоги, НБУ найближчим часом має досить великий запас міцності для утримання курсу гривні на прийнятному для нього рівні. Досягти цього вдалося зокрема за рахунок надходжень від МВФ, міжнародних фінансових організацій та інших західних партнерів України.
Як повідомляв OBOZ.UA, НБУ розглядає можливість прив'язати курс гривні до євро замість долара. Причина – зростання частки валютних угод, що здійснюються в країні, саме в євро.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!