США критикують удари по російських нафтопереробних заводах, бо вбачають у цьому ризик для нафтових ринків.
Міністр оборони США Ллойд Остін попередив, що нещодавні атаки України на російські нафтопереробні заводи можуть вплинути на світові енергетичні ринки, і закликав країну зосередитися на військових цілях.
Про це повідомляє Bloomberg.
У статті зазначається, що оскільки ситуація фронті в Україні неухильно погіршувалася останніми тижнями, країна дедалі частіше зверталася до ударів глибоко в Росії, включно з інфраструктурою. Ці атака – частина зусиль скоротити постачання палива російським військовим та зменшити доходи РФ від експорту, які та використовує для фінансування війни.
"Ці атаки можуть мати наслідки для глобальної енергетичної ситуації. Україні краще йти за тактичними і оперативними цілями, які можуть безпосередньо вплинути на поточну битву", – заявив Остін комітету Сенату з питань збройних сил 9 квітня.
Зауваження голови Пентагону негайно засудив сенатор-республіканець Том Коттон, який звинуватив американську адміністрацію в перешкоджанні ефективним діям України з політичних міркувань.
"Мені здається, що адміністрація Байдена не хоче, щоб ціни на пальне підвищувалися в рік виборів", – сказав Коттон.
У публікації зазначається, що президент США Джо Байден присвятив більшу частину свого президентства боротьбі з інфляцією, включно з цінами на бензин для американських споживачів.
Читайте провідні новини дня:
- Зміни до мобілізації: драконівські штрафи і нові сюрпризи для ухилянтів – що відомо
- Війська РФ втрачають позиції на одній з ділянок фронту: деталі від ISW
- Кемерон не зміг переконати Трампа щодо допомоги Україні - The Guardian
Водночас Остін повторив прохання адміністрації до Конгресу схвалити додаткову військову допомогу Україні. Він зауважив, що така допомога також забезпечує робочими місцями американських робітників через збільшення оборонного виробництва США.
Міністр оборони сказав, що понад 50 млрд дол. із додаткової допомоги на національну безпеку буде розподілено між понад 30 штатами. Керівники Пентагону заявили, що ці гроші сприятимуть роботі оборонної промисловості, включно з боєприпасами та підводними човнами.
Морський експорт сирої нафти з Росії знизився
Морський експорт сирої нафти з Росії в перший тиждень квітня знизився з рекордного рівня за рік, досягнутого наприкінці березня. Усе тому, що впали постачання з балтійських портів.
Зниження експорту минулого тижня було викликано меншою кількістю вантажів із Приморська та Усть-Луги, де обсяги впали приблизно на 20%. Відкат стався після сплеску потоків із цих портів в останні два тижні березня на тлі ударів українських дронів по НПЗ. Через це, можливо, сиру нафту було спрямовано на експорт, а не на переробку.
За словами ексстаршого радника Ради нацбезпеки Грузії Георгія Ревішвілі, Україна розбомбила понад 10 російських НПЗ від початку повітряних атак у січні, включно з деякими з найбільших заводів у країні. Ревішвілі вказав, що 2 квітня Україна здійснила одну із найдальших атак дронами у війні, вразивши НПЗ в російському Татарстані приблизно за 1300 км від кордону.
- Удари по НПЗ значно зменшили нафтопереробні потужності РФ: влада звернулась до Казахстану – ISW
- Експерт сказав, чи відчувають у РФ загрозу дефіциту пального
- В України немає часу: WP розкритикувало Палату представників США за зволікання з допомогою