Демобілізація: у Раді пояснили, чому цю норму вилучили з мобілізаційного законопроєкту
Демобілізація: у Раді пояснили, чому цю норму вилучили з мобілізаційного законопроєкту

Демобілізація: у Раді пояснили, чому цю норму вилучили з мобілізаційного законопроєкту

Комітет із питань нацбезпеки та оборони рекомендував розробити протягом восьми місяців новий законопроєкт про демобілізацію. Про це повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону, передає 24 Канал.

Поспішних рішень не буде

У новому законопроєкті мають бути враховані всі можливі сценарії на фронті, щоб не допустити послаблення обороноздатності держави.

Наразі були побажання від Генерального штабу, який розуміє оперативну ситуацію, загрози і ризики, які стають перед державою. Ми не можемо зараз ухвалювати поспішних рішень. Ясна річ, що популістських думок зараз дуже багато. Водночас ми маємо розуміти, що ескалація російської агресії триває,
– пояснив Лазуткін.

За його словами, наразі можливе послаблення Сил оборони є небезпечним, так як росіяни продовжують наступ вздовж лінії фронту.

Речник Міноборони також підкреслив, що робота над новим законопроєктом виконуватиметься у взаємодії між Міноборони і Генштабом.

Генеральний штаб, вочевидь, володіє повною картиною і повною ситуацією, яка наразі є, і перспективами. І, знову ж таки, маємо відштовхуватись від усіх сценаріїв, в тому числі не дуже оптимістичних. Зважуються всі моменти, аби не було такого, що десь будуть прориви чи десь буде послаблення оборони України,
– підсумував Дмитро Лазуткін.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • У середу, 10 квітня, Верховна Рада України почала розгляд законопроєкту про мобілізацію у другому читанні. Наразі передбачено розгляд відхилених правок. Законопроєкт внесли до парламенту, й голосування триватиме до 11 квітня.
  • Поки що триватиме розгляд відхилених правок, кількість яких сягає близько 4 263. Раніше нардеп повідомляв, що комітет Ради загалом опрацював 31 правку, а всі інші були відхилені. Тому народні депутати розглядатимуть кожну правку окремо.
  • Зокрема, 10 квітня депутати Верховної Ради проголосували за те, щоб перед початком розгляду законопроєкту про мобілізацію у другому читанні почути доповіді головкома ЗСУ Олександра Сирського.
Теги за темою
Верховна Рада Законодавство
Джерело матеріала
loader
loader