Норма не до кінця продумана: політолог пояснив нюанси з мобілізацією авто
Норма не до кінця продумана: політолог пояснив нюанси з мобілізацією авто

Норма не до кінця продумана: політолог пояснив нюанси з мобілізацією авто

Це 24 Каналу прокоментував політолог Ігор Рейтерович, зауваживши, що ця норма не до кінця була продумана. Він додав, що треба закласти окремий механізм і чітко розрізняти, коли мовиться про довіреність, а коли – ні. Зазначимо, що Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію 11 квітня.

"Є просто люди, у яких у власності, наприклад, 2 – 3 автомобілі. Є деякі народні депутати, у яких 15 автомобілів у декларації представлені. У цьому контексті, мені здається, тут Кабінету міністрів треба трошки подумати", – наголосив політолог.

Закон, як його підпише президент України, набуде чинності за місяць після дня опублікування. Рейтерович зауважив, що, можливо, треба буде ухвалити певні підзаконні акти роз'яснювального характеру, які даватимуть відповідь на це питання.

"Ця норма деякою мірою збурила громадян. У контексті правового режиму воєнного стану, мовиться про, наприклад, реквізицію транспортних засобів для виконання певних завдань, які пов'язані зі здійсненням оборони країни", – сказав політолог.

Тому, ймовірно, цим законом просто намагаються детальніше врегулювати цю норму. До того ж на фронті є велика потреба в автівках. Це вічна проблема, яка значною мірою розв'язується завдяки волонтерам та донатам.

Є ще час, щоб Кабмін достатньо оперативно знайшов механізм, як це зробити максимально справедливо. І так, щоб це дійсно не викликало питань і не створювало труднощі для людей, які формально можуть щось мати, але в реальності цього не існує, і до них не було жодних претензій. Тим більше кримінального характеру,
– зазначив Ігор Рейтерович.

"Мобілізація" автівок: що відомо

  • Закон, який ухвалила Рада, встановлює військово-транспортний обов'язок, аби забезпечити під час воєнного стану армію транспортними засобами та технікою. Мовиться про місцеві та центральні органи влади, підприємства та установи, а також – громадян, які володіють автомобілями.
  • Згідно з документом, "мобілізовувати" транспортні засоби можуть представники ТЦК – на примусовій та безоплатній основі. Дані військкоматам щодо власності автівок надасть МВС.
  • Так, якщо, наприклад, у громадянина України є більше, ніж одна автівка, її можуть вилучити на користь української армії. Якщо в українця лише одна машина, її забрати не можуть.
  • Щодо підприємств та організацій, норми безоплатного вилучення вираховуватимуть у відсотках за галузями економіки.
  • Власники зможуть забрати свої вилучені транспортні засоби протягом 30 днів після оголошення демобілізації.
  • Зазначимо, що також згідно з законом, ухилянтів можуть позбавляти права керувати авто.
Теги за темою
авто Кабмін
Джерело матеріала
loader
loader