Китай занепокоєний союзом рф з Північною Кореєю – FT
Китай занепокоєний союзом рф з Північною Кореєю – FT

Китай занепокоєний союзом рф з Північною Кореєю – FT

Лідер Китаю Сі Цзіньпін відправив високопоставленого чиновника до Пхеньяна, щоб підтвердити "глибоку дружбу" з Північною Кореєю, оскільки в Пекіні й Вашингтоні зростає занепокоєння з приводу розквіту альянсу Кім Чен Ина з російським диктатором путіним.

Про це пише FT.

Третій за рангом член керівної групи Комуністичної партії Китаю, Постійного комітету Політбюро, Чжао Лецзі відвідав Пхеньян. Це була перша зустріч на такому високому рівні між Північною Кореєю та Китаєм за останні майже п'ять років.

Пекін не надав детальної інформації про цілі триденного візиту Чжао, який розпочався в четвер, 11 квітня, і збігається з 75-ю річницею встановлення дипломатичних відносин між двома країнами, але аналітики кажуть – поїздка свідчить про дискомфорт Китаю через російський вплив на Корейському півострові.

Директорка китайської програми Центру Стімсона Юн Сунь сказала, що хоча зближення Кіма й путіна не становить безпосередньої загрози для Китаю, Пекін буде незадоволений втратою довгострокового впливу на Північну Корею, оскільки він сприймається як частина тристороннього "альянсу" з москвою і Пхеньяном, а також учасником будь-яких кроків Кіма або путіна з посилення військової напруженості в регіоні.

"Якщо Північна Корея отримає технологію озброєнь від росії, то КНДР матиме кращі технології та можливості для провокацій. Це найбільш значне потенційне занепокоєння для Китаю", – додала вона.

Кім зустрічався з путіним під час візиту до рф у вересні минулого року, й очікується, що російський диктатор відвідає Пхеньян цього року. Востаннє Кім зустрічався з Сі у 2019 році.

"Це перший момент за багато років, коли зв'язки між москвою і Пхеньяном стали тіснішими, ніж між Пекіном і Пхеньяном", - каже експерт з Північної Кореї в Королівському коледжі Лондона Рамон Пачеко Пардо.

Минулого місяця газета Financial Times писала, що північнокорейські судна почали здійснювати регулярні рейси на далекий схід росії для завантаження нафтопродуктів, всупереч санкціям ООН.

Експерти заявили, що нафта постачалася як оплата за тисячі контейнерів з боєприпасами, які Північна Корея надала росії за останні шість місяців для війни проти України. Наприкінці березня рф наклала вето на продовження повноважень групи ООН, яка стежить за дотриманням санкцій проти КНДР, тоді як Пекін утримався від голосування.

Зміцнення зв'язків між Кімом і путіним викликало питання про те, чи має намір північнокорейський диктатор зіштовхнути Пекін і москву один проти одного.

"Кім хоче повернутися до часів холодної війни, коли у Північної Кореї було два спонсори, яких вона могла заохочувати конкурувати один з одним", - вважає директор Центру міжнародного співробітництва при державному Інституті стратегії національної безпеки Південної Кореї Пак Бьюн Кван.

Аналітик вважає, що Китай не буде радий бачити зміцнення відносин між Північною Кореєю й росією, оскільки це може зменшити вплив Пекіна на Пхеньян.

 

Теги за темою
Китай КНДР
Джерело матеріала
loader
loader