Кого можуть забронювати від мобілізації: що говорить новий закон
Кого можуть забронювати від мобілізації: що говорить новий закон

Кого можуть забронювати від мобілізації: що говорить новий закон

Зокрема, зміняться також і категорії та правила бронювання військовозобов'язаних. 24 Канал розповідає, хто може отримати броню у новому законі про мобілізацію.

Кого можуть забронювати від мобілізації

Згідно з законом, окрім працівників критично важливих підприємств, бронювання поширюється на державних службовців категорії "А", голів обласних, районних рад, сільських, селищних, міських голів.

Водночас держслужбовців категорій "Б" і "В" та працівників органів місцевого самоврядування можуть забронювати до 50% від кількості військовозобов'язаних у відповідному органі влади.

Також бронюванню підлягають військовозобов'язані, які працюють в органах державної влади, Нацполіції, НАБУ, ДБР, БЕБ, ДСНС, Державній кримінально-виконавчій службі, органах прокуратури, Службі судової охорони, в судах чи патронатних службах.

Коли закон про мобілізацію набуває чинності

Закон набере чинності через місяць після публікації. А перед цим його ще має підписати президент України. Іноді важливі, однак непривабливі для суспільства рішення очікують на підпис глави держави тижнями, а то й місяцями. Як, наприклад, закон про зниження призовного віку військовозобов'язаних до 25 років, що лежав у Зеленського 10 місяців.

Після того, як закон про мобілізацію набере чинності, певний час триватиме перехідний період – для того, щоб військовозобовʼязані могли оновити дані через електронний кабінет, ЦНАП чи ТЦК.

Після публікації Кабмін повинен:

  • протягом місяця переглянути порядок бронювання військовозобов'язаних та ухвалили нові нормативно-правові акти, а також забезпечити роботу при ЦНАПах та центрах зайнятості рекрутерів для війська;
  • протягом двох місяців забезпечити створення та функціонування електронного кабінету військовозобов'язаного;
  • протягом трьох місяців – внести до парламенту законопроєкти, які забезпечать ротацію, звільнення та реабілітацію військовослужбовців під час воєнного стану.

Закон також врегульовує порядок вручення повісток, впорядковує підстави для відстрочки та бронювання, а також сприятиме впровадженню єдиної системи обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Разом із тим, відсутній дієвий механізм, щоб всі стали на військовий облік.

Теги за темою
Новини України Новини політики Законодавство
Джерело матеріала
loader
loader