Маляр порадила воїнам на фронті читати Конституцію і пояснила, чому демобілізація зараз неможлива. Відео
Маляр порадила воїнам на фронті читати Конституцію і пояснила, чому демобілізація зараз неможлива. Відео

Маляр порадила воїнам на фронті читати Конституцію і пояснила, чому демобілізація зараз неможлива. Відео

Під час обговорення питання демобілізації військових ЗСУ колишня заступниця міністра оборони Ганна Маляр висловила думку, що військовослужбовці перед тим як йти воювати мали ознайомитися з Конституцією. Вона наголосила на тому, що в Конституції зазначено, що демобілізація неможлива завчасно і що воювати потрібно буде до закінчення воєнного стану.

Про це Маляр заявила в ефірі програми "Новий відлік" на каналі "Суспільне". Слова колишньої заступниці міністра оборони довели до сліз депутатку Інну Совсун, чий чоловік служить у війську від  початку повномасштабного вторгнення Росії.

Ганна Маляр пояснила, чому з закону про мобілізацію був виключений пункт щодо демобілізації військових ЗСУ. Вона зауважила, що щомісяця російські війська приймають на контракт близько 30 тисяч осіб, і крім того, здійснюють приховану мобілізацію, що може привести до набору ще 300 тисяч військових. За оцінками, до осені противник зможе сформувати дуже потужні сили, які значно перевищують наші можливості.

Саме тому відбувається ротація військовослужбовців, щоб не підірвати нашу боєздатність. Маляр відзначила, що у таких умовах, як склались зараз, якщо Україна зробить демобілізацію, то ми можемо просто втратити боєздатну армію. 

"Військові мали самі прочитати в Конституції і знати, що демобілізація неможлива завчасно і що воювати треба буде до закінчення воєнного стану", – заявила Ганна Маляр

Після цих слів народна депутатка Інна Совсун розплакалась, вказавши, що її чоловік зараз перебуває на передовій. За її словами,  за два роки війни він майже не бачив своїх дітей. Вона наголосила, що ротація не допоможе військовим, які з 24 лютого 2022 року продовжують бути на передовій.

"Мій чоловік пішов захищати країну, вас, всіх тих, хто нас зараз дивиться. Я два роки його чекаю. Я регулярно не сплю ночами, так само, як сотні тисяч інших жінок, які чекають своїх чоловіків. Є мільйони інших чоловіків, які теж можуть воювати. У нас воюють не ті, хто пішли 24 лютого, у нас воює вся країна. Зараз те, що ви кажете, ви перекладаєте відповідальність на тих, хто зробили найважливіший, найскладніший момент в історії", – сказала Совсун.

Раніше у Міноборони України сказали, коли чекати законопроєкт про демобілізацію. Так, перша версія окремого законопроєкту про демобілізацію в Україні може бути готова найближчими місяцями. Документ уже в розробці.

Як повідомляв OBOZ.UA, депутати ВР України 11 квітня більшістю голосів ухвалили закон про мобілізацію в Україні №10449 у другому читанні. "За" проголосували 283 парламентарі. Однак норму про демобілізацію було виключено із проєкту закону на прохання Кабміну.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader