Як повідомила заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко в коментарі для Today.ua, така можливість є у двох категорій громадян.
Жінки у декретній відпустці
Мова йде про українок, які знаходились у декретній відпустці до досягнення дитиною 3-річного віку. Для того, щоб підтвердити період декрету, необхідно надати свідоцтво про народження дитини, і цей період зарахується до загального страхового стажу.
Якщо ж у цей час жінка продовжувала працювати, декретну відпустку зараховано не буде, а лише роки трудової діяльності.
Громадяни, які здійснювали догляд за рідними
Період догляду за родичем, який потребує постійної сторонньої допомоги також може бути включено до страхового стажу. Вам зарахують стаж у відповідності до Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, якщо ви доглядали людину з інвалідністю 1 групи за таких умов:
-
у період догляду за хворим справді не працювали;
-
отримували надбавку від органів соціального захисту населення або компенсації з догляду за інвалідом.
-
доглядач є працездатною людиною – не пенсійного віку та без статусу інвалідності;
За цих умов доглядача страхує орган соціального захисту і виплачує йому компенсацію. Але відмітимо. що цей період буде зарахований до стажу лише з 2004 року, більш ранні періоди не обліковуються.
Щороку в Україні посилюються вимоги до страхового стажу. Так буде відбуватись аж до 2028 року. Що стосується нинішнього року, потрібно мати 31 рік стажу для того, щоб стати пенсіонером у 60-річному віці. Розмір щомісячного ЄСВ з 1 квітня зріс до 1760 грн.
Раніше ми повідомляли, що Пенсіонерів заманюють у Telegram за фейковими соцвиплатами: як уберегтися від шахраїв
Також ми писали: Можуть собі все дозволити: хто в Україні заробляєсьогодні найбільше