На пресконференції зі спікером Палати представників кандидат у президенти дав зрозуміти громадськості, що він відкритий для схвалення допомоги Києву, але тільки у вигляді кредиту.
Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп і спікер Палати представників Майк Джонсон провели 12 квітня спільну пресконференцію після зустрічі в клубі колишнього президента в Мар-а-Лаго у Флориді. Про це пише The Hill.
Виступаючи на пресконференції та називаючи Трампа "нашим майбутнім президентом", Джонсон насамперед наголошував на доброчесності голосування на виборах, прозорості кордонів і розкритикував адміністрацію нинішнього президента США Джо Байдена та його особисто в потуранні вільному переміщенню через південний кордон.
Спікера підтримав Трамп, який наголосив на наявності "страшної інфляції в Америці, якої давно не було", тому необхідно терміново припинити війну між Україною та Росією, зупинити глобальний хаос, через який і сталося ізраїльське 7 жовтня. Таким чином експрезидент дав зрозуміти громадськості, що схвалення допомоги Україні у війні проти Росії можливе, але тільки у вигляді кредиту.
"Ми розглядаємо це просто зараз, і вони говорять про це, і ми думаємо про те, щоб зробити це у формі кредиту, а не просто подарунка", — зауважив Трамп.
Він звернув увагу на те, що Європа має дати свої гроші для України, оскільки вона більше залежить від ситуації, що розгортається в цій країні, де, за словами експрезидента, вже загинули "мільйони людей" з обох сторін, а безліч міст неможливо буде відновити.
"Вони повинні зрівняти рахунок. Якщо вони не зрівняють рахунок, я дуже засмучений цим, тому що вони постраждають набагато більше, ніж ми", — підсумував експрезидент.
Таким чином обидва політики спробували продемонструвати єдність дій у той час, як спікер намагається знайти опору серед опонентів всередині роз'єднаного крила республіканців у Конгресі.
"Він (Джонсон. — Ред.) дуже добре справляється з роботою в дуже складних умовах", — підтримав Трамп спікера у Флориді.
І Трамп, і Джонсон упевнені, що такі слова допоможуть спікеру у зміцненні його позицій у Палаті представників. Його становище досить складне і хитке, а його законодавчі пріоритети піддаються нещадній критиці однопартійців. Так, минулого тижня було призупинено законопроєкт про стеження, а в лютому довелося зробити дві спроби, щоб схвалити деякі статті імпічменту, спрямовані на Алехандро Майоркаса, міністра внутрішньої безпеки адміністрації Джо Байдена, у віданні якого перебувають питання охорони кордонів.
Фокус писав, що 4 квітня стало відомо: Палата представників повернеться до питання допомоги Україні, найімовірніше, тільки через кілька тижнів.
Крім того, 12 квітня Фокус повідомляв, що, за інформацією видання The Guardian, під час свого президентства Дональд Трамп вважав, що Україна має бути частиною Російської Федерації.