Війна в Україні нагадує Першу світову, але все ж таки є унікальною, і українці в ній мають велику перевагу, тому що знають, за що воюють.
Про це заявив в інтерв’ю "Радіо Свобода" відомий американський генерал-майор у відставці Девід Грандж, який пройшов В’єтнам, Ірак, Північну Македонію та Косово. За його словами, дещо є незмінним для всіх війн.
"У війнах деякі речі ніколи не змінюються. Політика є визначальною. Боєприпаси є необхідними. Солдатів треба ретельно тренувати. І ви маєте мати мотивацію для війни. Це - одна з переваг України, тому що в України мотивація є", - заявив він.
За словами Гранджа, Україна - на стороні добра, і в українців є причина, щоб іти у бій.
Водночас, як наголосив генерал, у багатьох росіян, яких кидають у бій, навіть якщо вони підтримують Росію, насправді немає причин воювати.
"Чому вони там? Самі військові цього не розуміють. А українські військові розуміють. Тож у вас велика перевага у моральному вимірі - воювати за свою країну і за свій народ. І це важливо у кожній війні. І це було нашою проблемою у В’єтнамі. Я пам’ятаю Ірак, Бейрут, Балкани - всюди, де ми були. І це важливий чинник. Інколи, він важливіший за зброю. Також важливо розуміти, що війна в Україні унікальна. Це нагадує Першу світову, коли у вас є ця окопна війна, коли чергуються статичні фази, оборона, знову статика, наступ... Але при цьому у небі застосовуються високі технології. Вони повсюди, і від них неможливо сховатися. Дрони, РЕБ тощо", - сказав він.
Грандж підкреслив, що це дуже унікальний досвід, і США вчаться на цьому.
"Тож ми маємо використовувати це на нашу користь у наших наступних конфліктах, які точно будуть. США брали участь у війнах постійно від початку існування. Тож гібридна війна, але деякі речі залишились незмінними. Є нові технології, тактики, до яких потрібно адаптуватися. І Україна непогано справляється. І США будуть використовувати це у майбутньому", - додав американський генерал-майор.
Екс-командувач силам НАТО в Європі оцінив армію РФ
Раніше Верховний головнокомандувач об'єднаних сил НАТО в Європі, генерал армії США Крістофер Каволі заявив, що російська армія зараз на 15% більша, ніж на той момент, коли вона напала на Україну. "За останній рік Росія збільшила чисельність своїх військ на передовій із 360 000 до 470 000", - сказав він.
Цей процес пояснюється зниженням призовного віку з 30 до 27 років у РФ, акцентував генерал. За словами Каволі, такими темпами вже найближчими роками Москва зможе збільшити кількість призовників на 2 мільйони.