Колишній заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов вважає, що у Москви, після запрошення від Парижу на урочистості на честь 80-річчя висадки союзників у Нормандії (за даними Europe 1), виникнуть труднощі з обранням кандидатів для високої делегації.
«Цікаво, як це буде реалізовано? Адже деякі вищі представники керівництва Росії не зможуть відвідати Францію, оскільки країна є учасницею Римського статуту. Напевно у РФ будуть ретельно підбирати делегатів, адже високопосадовці підозрювані у скоєнні міжнародних злочинів повинні бути затримані на території Франції і видані Міжнародному кримінальному суду», – написав Мамедов у X.
The Russian delegation has been officially invited to the 80th anniversary of the Allied landings in Normandy, according to @europe1. I wonder how this will be realized? After all, some senior representatives of the Russian leadership will not be able to visit France, as the… pic.twitter.com/zXQYWT0uTr
— Гюндуз Мамедов/Gyunduz Mamedov (@MamedovGyunduz) April 16, 2024
Нагадаємо, що Міжнародний кримінальний суд у Гаазі 17 березня 2023 року видав міжнародніордери на арешт Владіміра Путіна та уповноважену з прав дитини держави-агресора Марію Львову-Бєлову.
Нещодавно новообрана голова Міжнародного кримінального суду Томоко Акане висловила тверде переконання, що російський диктатор Владімір Путін буде притягнутий до відповідальності за воєнні злочини проти України.
Ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна закріплює дипломатичну ізоляцію Росії і позбавляє главу Кремля можливості вільно пересуватися світом. Адже 123 держави-члени МКС за Римським статутом мають заарештувати диктатора і передати його міжнародному правосуддю. Але що буде, якщо якісь держави порушать свої зобов’язання? Які наслідки їх очікують? У цьому розбирався Ерік Кучеренко у статті «Удар по Кремлю: що загрожує тим країнам, які відмовляться заарештувати Путіна» на ZN.UA.